Cztery gminne place zabaw w sezonie wiosennym przeszły gruntowną renowację. Na placach zabaw w Brwinowie, Owczarni, Koszajcu i Parzniewie wymieniono m.in. urządzenia, piasek i ogrodzenia.

Zakończyły się już prace konserwacyjne zaplanowane w tym roku na terenie czterech gminnych placów zabaw. W Owczarni przy ul. Małej stare elementy drewniane zostały zdemontowane i zamienione na nowe (huśtawki, zjazd linowy). Miejsce zabaw zyskało też nowe elementy wyposażenia m.in. bujaki i urządzenia do wspinaczki. Poszerzono pole piaskowe i całość ogrodzono nowym systemowym ogrodzeniem. W miejscu zabaw dla dzieci przy ul. Sochaczewskiej w Brwinowie wymieniono zestawy zabawowe, huśtawki i zestawy ćwiczeniowe. Na placu umieszczono też nowe bujaki dla dzieci i wymieniono piasek.

W Parzniewie plac zabaw został otoczony nowym ogrodzeniem i pojawiły się nowe huśtawki oraz zestaw do gry w kółko i krzyżyk. Na placu zabaw w Koszajcu pojawiły nowe zabawki, zestaw sprawnościowy, huśtawki i bujak sprężynowy. Wymieniono też piasek i zrobiono ogrodzenie. Wymianę piasku po sezonie zimowym przeszły też wszystkie pozostałe place zabaw na terenie gminy Brwinów.

Gruntowną przebudowę przechodzi plac zabaw przy ul. Grodziskiej. Prace potrwają tu jeszcze do końca czerwca.

Gmina Brwinów jako właściciel oraz zarządca gminnych placów zabaw ma obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa ich użytkowania. Co roku na ten cel rezerwowane są środki w budżecie gminnym. Część prac realizowana jest w ramach tzw. funduszu sołeckiego. O przeznaczeniu tej części budżetu decydują mieszkańcy sołectw podczas zebrań wiejskich. Dzięki inwestycjom na placach zabaw dzieci zyskają bezpieczne miejsce rekreacji.

Plac zabaw Sochaczewska:

Plac zabaw Owczarnia: