Zbliża się kolejny weekend, a wraz z nim wiele ciekawych propozycji m.in. warsztaty artystyczne, przedstawienia teatralne, wydarzenia sportowe. Nie zabraknie też imprez kulturalnych w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów.

Gminny Środek Kultury organizuje w sobotę zajęcia artystyczne:

- Mała Akademia Umiejętności MIAU zaprasza dzieci od trzeciego roku życia na warsztaty malowania: godz. 11 - świetlica w  Otrębusach (ul. Krótka 10)

- dla dorosłych zajęcia m.in. z rysunku i malowania na tkaninach, które poprowadzi Marzenna Jacniacka: godz. 16.30, świetlica w Otrębusach (ul. Krótka 10).

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza najmłodszych na przedstawienie Teatru Tup Tup na podstawie baśni H. Christiana Andersena pod tytułem „Ojciec wie najlepiej” (sobota, godz. 11, Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie, ul. Wilsona 2).

Miłośników tańca i dobrej muzyki z pewnością ucieszy potańcówka, która odbędzie się w sobotę w Owczarni (godz. 17, świetlica OWCA, ul. Cyprysowa 4).

W sobotę w Koszajcu odbędzie się Bajkowy Dzień Sąsiada, podczas którego nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wszyscy, którzy tam zawitają, będą mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez miłośników i sympatyków Koszajca. Warto podkreślić, że wielu z nich  po raz pierwszy wystąpi na deskach Koszajeckiego Teatru Marzeń. Przewidziano także bajkowe animacje dla całej rodziny, ognisko z udziałem dzieci oraz ognisko i zabawę taneczną. Inicjatywa mieszkańców Koszajca to doskonała okazja do spotkania i bliższego poznania się oraz integracji  (godz. 17, Koszajec, Zielony Zakątek).

W sobotę w Ośrodku Jeździeckim SJ „Szarża” w Kaniach niedaleko Puszkowa rozegra się zacięta rywalizacja w skokach przez przeszkody w ramach eliminacji Ligi Mazowsza. Oprócz samych zawodów przewidziano wiele dodatkowych atrakcji m.in. kącik dziecięcy z zabawami i warsztatami plastycznymi, loteria fantowa, a na koniec imprezy tradycyjne ognisko i zabawa do białego rana. Wszystko to z ułańską fantazją i z dala od wielkomiejskiego zgiełku (godz. 9.00, ul. Szarży 3, Kanie).

Miejscowe i okoliczne instytucje już po raz kolejny włączyły się do akcji Noc Muzeów. W Karolińskim Pałacu zostanie otwarta wystawa „MAZOWSZE W MEKSYKU”, która rozpocznie cykl podobnych wystaw w kolejnych latach. Poza tym będzie można zwiedzić izby pamięci, w których zgromadzone są pamiątki związane z działalnością zespołu oraz jego twórcami. Do dyspozycji zwiedzających będzie m.in.: pokój Tadeusza Sygietyńskiego, gabinet Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, pokój z pamiątkami po Stanisławie Jopku. Odbędzie się także plenerowa ścieżka historyczna po karolińskim parku. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem po raz kolejny objął Burmistrz Gminy Brwinów (początek: sobota, godz. 18, ul. Świerkowa 2, Otrębusy).

Noc Muzeów w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku odbędzie się pod hasłem „Podróże na Kresy”. Na wszystkich, którzy zechcą odwiedzić muzeum, czeka wiele atrakcji m.in. projekcje filmów, spotkanie ze Zbigniewem Chrzanowskim – aktorem, reżyserem i dyrektorem Teatru Polskiego we Lwowie, finisaż wystawy „Krzemieniec Juliusza Słowackiego z kolekcji Stanisława Ledóchowskiego” (sobota, godz. 18, ul. Gołębia 1, Podkowa Leśna).

Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie w ramach Nocy Muzeów przygotowało bogaty program dla miłośników historii XX wieku. Wśród atrakcji m.in. wystawa planszowa, projekcje filmu dokumentalnego „Exodus Warszawy 1944”, nocny spacer po terenie byłego obozu Dulag 121 oraz koncert orkiestry dętej Pruszkowianka. Dla amatorów dwóch kółek muzeum przygotowało rowerowy spacer po najstarszych miejscach Żbikowa (początek: sobota godz. 17, ul. 3 Maja 8A, Pruszków).

Nie zabraknie też atrakcji sportowych. Na Stadionie przy ul. Turystycznej 4 w Brwinowie piłkarze BKS Naprzód Brwinów rozegrają mecze:

- w sobotę godz. 11 zawodnicy BKS Naprzód Brwinów zagrają z UKS Ołtarzew

- w sobotę godz. 15 przeciwnikiem brwinowskich piłkarzy będzie MUKS UNIA WARSZAWA

- w niedzielę o godz. 14 rywalem brwinowskiego zespołu UKS BIAŁE WILKI WARSZAWA.