Już od 10 maja 2016 r. zaczyna obowiązywać nowy wzór oferty i sprawozdania z realizacji zadań publicznych dotowanych na podstawie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

Nowe formularze są znacząco uproszczone. Część merytoryczna składa się tylko z dwóch pól – opisu zadania i rezultatów. Zdecydowanie prostszą konstrukcję ma też kosztorys (budżet). Zrezygnowano z pozostałych pól, w tym z harmonogramu. Do zadań realizowanych w tym trybie stosowany będzie dotychczasowy ramowy wzór umowy, który obowiązuje przy otwartych konkursach ofert. Nowy też będzie wzór sprawozdania.

 

Zmiany wprowadzone zostały Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 kwietnia 2016 r. w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego:

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/570  

Informacji na temat zmian we wzorach ofert i sprawozdań udziela Biuro Promocji, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 738 26 29

nowy wzór oferty

nowy wzór sprawozdania