8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński spotkał się z pracownicami Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera.


Podczas spotkania, które odbyło się 5 maja 2016 r., burmistrz Arkadiusz Kosiński złożył życzenia dyrektor Grażynie Nowocień oraz paniom: Annie Adamkiewicz, Małgorzacie Sławińskiej, Elżbiecie Skalskiej. Dziękował im za dotychczasową pracę i propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy Brwinów.

Biblioteka w Brwinowie aktywnie włącza się w różne inicjatywy promujące czytelnictwo. Prowadzi Dyskusyjny Klub Książki, organizuje „Wieczory z bajką” dla dzieci i lekcje biblioteczne dla przedszkolaków i uczniów, jest współorganizatorem Przeglądu Artystycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym. Filia w Otrębusach prowadzi Infocentrum i organizuje wystawy w galerii „Na Górce”.

Według danych statystycznych na 2015 rok zbiory Biblioteki Publicznej w Brwinowie (w tym oddziału dla dzieci oraz filii Biblioteki w Otrębusach) wynoszą 41 356 woluminów. Biblioteka posiadała 4504 zarejestrowanych czytelników, 3179 z nich wypożyczyło 61 158 książek i 2454 audiobooków.