Na początek: mecz na stadionie, zaproszenia Ośrodka Kultury na zajęcia artystyczne i koncert mozartowski 1 maja. Na 3 maja zaplanowane są obchody święta narodowego oraz rodzinna wycieczka rowerowa. Wyjątkowym wydarzeniem będzie inauguracja obchodów Roku Wacława Kowalskiego oraz zwiedzanie pałacu.


Gminny Środek Kultury organizuje w sobotę zajęcia artystyczne:


- Mała Akademia Umiejętności MIAU zaprasza dzieci od trzeciego roku życia na warsztaty malowania: godz. 11 - świetlica w  Otrębusach (ul. Krótka 10);
- dla dorosłych zajęcia m.in. z rysunku i malowania na tkaninach, które poprowadzi Marzenna Jacniacka: godz. 16.30, świetlica w Otrębusach (ul. Krótka 10).

W sobotę o godz. 15.00 na Stadionie przy ul. Turystycznej 4 w Brwinowie zawodnicy BKS Naprzód Brwinów rozegrają mecz z MKS Korona Góra Kalwaria.
W niedzielę 1 maja o godz. 12.00 w Ośrodku Kultury przy ul. Wilsona 2 wydarzeniem będzie koncert muzyki Mozarta w wykonaniu m.in. Trio Prima Vista.
W poniedziałek 2 maja w Parku Miejskim w Brwinowie odbędzie się inauguracja obchodów Roku Wacława Kowalskiego. W godz. 14-17 będzie można zobaczyć wnętrza pałacu w parku. Wśród atrakcji przewidziano plener artystyczny, warsztaty stylizacji, naukę tańca charleston oraz koncert zespołu Dixie Band Joanny Kozłowskiej.

O godzinie 18.00 oficjalnie rozpoczną się obchody Roku Wacława Kowalskiego. Będzie można wysłuchać koncertu Chóru Wydartych Domom Kur oraz koncertu muzyki filmowej w wykonaniu zespołu APERTUS QUARTET. Wieczorem o godz. 20.00 rozpocznie się plenerowa projekcja filmu dokumentalnego o Wacławie Kowalskim. Po nim – filmowa podróż na Kresy,  film w reż. K. Kubiaka.

W godzinach popołudniowych o godz. 16.30 w kościele św. Floriana w Brwinowie zostanie odprawiona msza św. w intencji Wacława Kowalskiego.

We wtorek przypada 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oficjalne uroczystości rozpoczną się mszą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w kościele św. Floriana w Brwinowie o godz. 10.30. Po niej uczestnicy przejdą pod pomnik Niepodległości, gdzie zostaną złożone kwiaty. Następnie będzie można wysłuchać koncertu polskich pieśni patriotycznych z XVIII wieku.

O godz. 15.00 z brwinowskiego Rynku wyruszy „Rodzinna wycieczka rowerowa św. Floriana” organizowana przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów. Trasa o długości ok. 20 kilometrów poprowadzi do OSP Moszna i PSP w Pruszkowie. Impreza zakończy się przy OSP w Brwinowie.