2 maja 2016 r. upływa termin rozliczeń podatkowych PIT za 2015 r. Urząd Skarbowy w Pruszkowie przesyła informacje o wydłużonych godzinach pracy w dniach 28 oraz 29 kwietnia 2016r. (do godz. 18), o dyżurze w Brwinowie oraz o możliwości rozliczenia się przez Internet.

Pracownicy Urzędu Skarbowego będą pełnić dyżur w Urzędzie Gminy Brwinów w czwartek 28 kwietnia, w godz. 10-15. Można skorzystać z możliwości rozliczeń przez Internet. Ułatwieniem jest wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe.
 

Ministerstwo Finansów przygotowało wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) za rok 2015, które wystarczy tylko pobrać z Internetu, podpisać i wysłać:

Jeśli uzyskałeś przychody z pracy, rent i emerytur oraz z innych źródeł (np. zasiłki) to czeka na Ciebie wypełniony PIT-37 za rok 2015, a jeśli uzyskałeś przychody z kapitałów pieniężnych (np. sprzedaż akcji) to PIT-38.

PFR PIT-37 to propozycja zeznania rocznego dla osób otrzymujących przychody wykazane w informacjach od pracodawców: PIT-8C, PIT-11, PIT-R oraz organów rentowych: PIT-40A/11A.

Natomiast PFR PIT-38 to propozycja zeznania rocznego dla osób, które uzyskały przychody z kapitałów pieniężnych wykazane w informacjach PIT-8C.
 

Aby pobrać swoje wstępnie zeznanie podatkowe należy wejściu na stronę Portalu Podatkowego i:

·         wybrać, czy chcesz pobrać Twój PIT-37 czy PIT-38,

·         w przypadku PIT-37 zdecyduj, czy rozliczasz się samodzielnie czy z małżonkiem,

·         podaj dane – swoje lub także małżonka (PESEL lub NIP, nazwisko, imię, datę urodzenia i kwotę przychodu uzyskaną w 2015 r.).

I masz już swoje zeznanie podatkowe!

Teraz tylko przekonaj się, że wszystkie dane się zgadzają – wszystkie kwoty z prawidłowych informacji od płatników i organów rentowych znajdują się w PFR i nie musisz już ich sam wpisywać. Możesz uzupełnić te dane, np. jeśli korzystasz z ulg podatkowych lub chcesz przeznaczyć 1 proc. podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.
 

Jeśli rozliczasz się z małżonkiem, system automatycznie sumuje poszczególne kwoty, co pozwala na uniknięcie wielu błędów przy wypełnianiu deklaracji, związanych z przepisywaniem informacji od płatników.

 
Na koniec sprawdź, czy wszystko się zgadza i wyślij swoje zeznanie PIT do urzędu skarbowego.


 

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/3269-rozliczenia-pit.html#sigProIdf5b95294d4