W sobotę 9 kwietnia 2016 r. przedstawiciele stowarzyszeń, strażacy, harcerze, mieszkańcy gminy Brwinów zasadzili ponad 100 dębów przy ścieżce rowerowej z Brwinowa do Parzniewa.

 

 

Akcja sadzenia, której organizatorami byli Urząd Gminy Brwinów oraz Fundacja EkoRozwoju, przeprowadzona została w ramach programu "Drogi dla natury”. W sobotę tuż po godzinie 10, po zaprezentowaniu przez pracowników Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa przykładowego posadzenia drzewka, uczestnicy wydarzenia ruszyli do swoich dębów. Sadziły całe rodziny, mali i duzi, przedstawiciele stowarzyszeń, szkół, sołectw, gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, jednostek organizacyjnych urzędu.

 

– Tacy właśnie w przeważającej większości są mieszkańcy Gminy Brwinów: zaangażowani i aktywni, żywiołowi i mądrzy, dumni i szlachetni - jednym słowem: wspaniali – podkreślał burmistrz Arkadiusz Kosiński zadowolony z tak licznego zaangażowania.

 

W akcji wzięło udział kilkaset osób, którzy posadzili ponad 100 drzew. Wszyscy dostali pamiątkowe przypinki z logo akcji, a najmłodsi cieszyli się smakiem kolorowych lizaków. Fundacja EkoRozowju była pod wrażeniem. – To był wspaniały dzień! Byliśmy świadkiem wielkiej sprawy. Każdy posadził swoje drzewo. Moc była z nami. Tyle zaangażowania ze strony władz lokalnych i mieszkańców w życiu nie widziałam. Brawo Gmina Brwinów, gratuluję burmistrzowi, pracownikom Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa, brawo Drogi dla Natury - jak zawsze każda idea musi trafić na podatny grunt. Gmina Brwinów z pewnością takim jest. Zapisaliśmy się na kartach historii. Cieszę się, że miałam możliwość wspierać organizację i nadzorować przebieg prac. Dziękujemy wszystkim, było wspaniale – powiedziała Dominika Krop-Andrzejczuk z Fundacji EkoRozwoju.

 

Także sami mieszkańcy byli zadowoleni, że mogli wziąć udział w takiej akcji. „Świetny pomysł, wspaniała akcja”, „Świetna akcja. Wielkie gratulacje dla pomysłodawców.”, „Piękna inicjatywa. Wielkie brawa dla ludzi w to zaangażowanych” – to tylko niektóre opinie. Dęby kolumnowe utworzyły szpaler wzdłuż ścieżki rowerowej z Brwinowa do Parzniewa na odcinku około 2 km.