Kalendarz imprez i spotkań na najbliższy weekend 2 i 3 kwietnia jest wypełniony. Na mieszkańców Brwinowa i okolic czeka wiele propozycji. Warsztaty artystyczne, przedstawienia teatralne, mecze i spotkanie z podróżnikiem.

 

Gminny Ośrodek Kultury organizuje weekendowe zajęcia artystyczne:

- Mała Akademia Umiejętności MIAU zaprasza dzieci od trzeciego roku życia na warsztaty malowania: sobota godz. 11 - świetlica w  Otrębusach (ul. Krótka 10).

- w sobotę na godz. 16 Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do swojej siedziby przy ul. Wilsona 2 na warsztat sitodruku. Będzie można zmienić nie do poznania własne koszulki, torby lub tkaniny. Rzeczy którym chce się nadać charakteru należy przynieść ze sobą (koszt warsztatu to 15 zł).

Weekend upływać będzie pod znakiem teatru – wieczorne przedstawienia odbywać się będą od piątku do niedzieli:

- Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza na spektakle z cyklu „Fredro wiecznie żywy”. W piątek o godz. 18 „Pierwsza lepsza” Teatru Fredreum z Przemyśla, a w sobotę o godz. 18 „Gwałtu, co się dzieje!” w wykonaniu Teatru Graciarnia z Krakowa (sobota, godz. 18). Bilety w cenie 15 i 25 zł do nabycia przed spektaklami.

- z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w sobotę 2 kwietnia o godz. 18 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie (ul. Pszczelińska 3) odbędzie premiera monodramu „Donna Kamelia” według opowiadania Stanisława Kowalewskiego, który dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Brwinowie. W roli głównej zobaczymy Jacka Zienkiewicza. Reżyserem spektaklu jest Waldemar Matuszewski – prezes Stowarzyszenia Teatr Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego. Drugi raz monodram zostanie wystawiony w niedzielę o godz. 17, także w sali OSP. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny.

Swoje mecze rozgrywać będą na Stadionie przy ul. Turystycznej 4  w Brwinowie piłkarze BKS Naprzód Brwinów:

- w sobotę godz. 14 rywalem brwinowskiego zespołu w Lidze Okręgowej  będzie RKS Okęcie

- w niedzielę o godz. 10 młodzi zawodnicy BKS Naprzód Brwinów w ramach Ekstraligi 2000 gościć będą drużynę Legii Warszawa.

Weekend zakończy spotkanie z podróżnikiem: w niedzielę o godz. 17 Brwinowski Uniwersytet Każdego Wieku zaprasza do ośrodka kultury na wykład Mateusza Kubiaka „Opowieści z Czukotki” o wyprawie do odległego ludu, jednego z trzech na ziemi, polującego do dziś tradycyjnymi metodami na wieloryby.