Jak rozmawiać ze zbuntowanym nastolatkiem? Dlaczego warto stawiać dziecku granice? Jak radzić sobie z emocjami – swoimi i dzieci? Jak pomóc, gdy dziecko przeżywa jakieś kłopoty? Każdy rodzic stawia sobie dziesiątki takich pytań. Warsztaty dla rodziców mogą pomóc w znalezieniu na nie odpowiedzi.
 
 
Komunikacja w rodzinie nie jest łatwa. Zdarza się, że dzieci nie słuchają rodziców, a rodzice też nie potrafią usłyszeć, co tak naprawdę chcą przekazać  zbuntowane nastolatki.  Górę biorą emocje, a wspólne omawianie problemów kończy się awanturą lub zamykaniem się w sobie. Tak bywa, ale tak być nie musi. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały i jak słuchać, żeby do nas mówiły?” to temat przewodni  warsztatu obejmującego 10 spotkań, które odbywać się będą w piątki w godz. 18.00-21.00 w  świetlicy ŚOPS przy ul. Piłsudskiego 11 w Brwinowie.  Zajęcia poprowadzą  trenerki umiejętności wychowawczych: Olga Jastrzębska, pedagog i wychowawca świetlicy socjoterapeutycznej, oraz psycholog Ewelina Mastalerz. Początek zajęć: 18 marca 2016 r.
Informacje i zapisy: tel. 533 305 495, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Doraźną pomocą mogą być też krótsze spotkania:  warsztat „Rodzic saper – czyli o tym, jak rozbroić własną złość” odbędzie się w sobotę 19 marca w godz. 10-13, w świetlicy przy ul. Grodziskiej 31 w Brwinowie.
Informacje i zapisy: tel. 533 305 495, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
Tematykę dotyczącą zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się dzieci, a także sposoby chronienia ich przed krzywdzeniem oraz prowadzenia rozmowy o trudnych sytuacjach omówią z rodzicami  Błażej Puziak i Karolina Kozicka z Pracowni Aktywnego Działania „Półpiętro” . Warsztat pod nazwą „Już wiem, co zrobić” zaplanowany jest na poniedziałek 21 marca w godzinach 17.30-20.00.
Informacje i zapisy: tel. 22 729 63 11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.