Książka „Ścieżki historii – niezwyczajny przewodnik po miejscowościach powiatu pruszkowskiego” została opracowana przez gimnazjalistów uczestniczących w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Dulag 121. Zachęca do poznania ciekawej historii okolicznych miejscowości.
 
W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów z Nowej Wsi, Pruszkowa, Otrębus, Brwinowa, Nadarzyna, Piastowa i Raszyna. Publikacja „Ścieżki Historii – niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego” zawiera opis 10 tras, wraz z informacjami o historii miejscowości i wieloma ciekawostkami. - Formuła przewodnika inspirowana była questingiem, geocachingiem i grami terenowymi. Dzięki temu umożliwia odkrywanie na nowo historii, miejsc, postaci związanych z miejscowościami Powiatu Pruszkowskiego. Jest to atrakcyjne narzędzie edukacyjne  do wykorzystania przez szkoły oraz inne zainteresowane osoby. Doskonały sposób na poszerzanie wiedzy, zabawę i aktywny wypoczynek dla każdego – mówi o przewodniku dyrektor Muzeum Dulag 121 Małgorzata Bojanowska i zaprasza na spotkanie promocyjne książki, które odbędzie się w siedzibie Muzeum 19 listopada o godz. 17.

Projekt został dofinansowany ze środków: Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2014”, Starostwa Powiatu Pruszkowskiego i Fundacji Kronenberga przy City Handlowy. Publikacja dostępna jest na licencji Creative Commons — Uznanie autorstwa 3.0 Polska, co pozwala na kopiowanie, zmienianie, rozprowadzanie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie pod warunkiem oznaczenia autorstwa.


[PDF: „Ścieżki historii – niezwyczajny przewodnik po miejscowościach powiatu pruszkowskiego]