Dobra pogoda sprzyja ekipie modernizującej przyszkolne prace zabaw w Brwinowie i Żółwinie. Gmina Brwinów wykorzystuje na ten cel blisko 134 tys. zł dofinansowania otrzymanego w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”.

Przyznana dotacja została przeznaczona na place zabaw przy Zespole Szkół nr 2 w Brwinowie oraz przy Zespole Szkół w Żółwinie. Widać szybki postęp prac, trwa już montaż urządzeń. Wśród zabawek znajdą się także takie, które pozwolą na rozwijanie sprawności ruchowej, wykształcenie nawyku przebywania na świeżym powierzu i ćwiczenie równowagi. W Żółwinie na placu o powierzchni 240 m² montowane są przeplotnie gimnastyczne, miniścieżka do ćwiczenia równowagi, urządzenia do wspinaczki wraz ze ścianką wspinaczkową oraz zestaw do podciągania się. Plac zabaw przy ZS nr 2 w Brwinowie będzie niemal dwukrotnie większy. Znajdą się na nim zestawy gimnastyczne i sprawnościowo-rekreacyjne z wieloma elementami do ćwiczeń. Będą tez domki z drewna klejonego ze zjeżdżalniami, drabinki do wspinania się po nich, karuzela, huśtawka, a dla zmęczonych zabawą i treningiem – ławeczki z wieszakami na ubrania. Oba place zabaw będą miały bezpieczną, gumową nawierzchnię wykonaną z granulatu amortyzującego upadki, a wszystko w przyjaznych niebiesko-pomarańczowych barwach, zgodnie z wytycznymi programu „Radosna Szkoła”.
Z programu skorzystały już wszystkie szkoły na terenie gminy Brwinów. Dotacje w ubiegłych latach przeznaczane były nie tylko na place zabaw, ale także na zakup pomocy dydaktycznych dla najmłodszych. W ten sposób brwinowskie szkoły zyskały wyposażenie miejsc zabaw. Gmina wystąpiła już z wnioskiem o przyznanie współfinansowania modernizacji placów przy ZS nr 1 i w Otrębusach.   

Program „Radosna Szkoła” pomaga w sfinansowaniu zakupu wyposażenia miejsc zabaw oraz modernizacji placów zabaw. Gmina Brwinów wykorzystuje go do stworzenia w szkołach dobrych warunków rozwoju dla najmłodszych. Z „Radosnej szkoły” skorzystały już wszystkie szkoły z terenu gminy. Dotacje w ubiegłych latach przeznaczane były nie tylko na place zabaw, ale także na zakup pomocy dydaktycznych. Na przyszły rok gmina Brwinów wystąpiła już z wnioskiem o modernizację placów zabaw przy ZS nr 1 w Brwinowie oraz w Otrębusach.