W przyszłym tygodniu w trzech gminnych szkołach: w ZS w Otrębusach, ZS nr 2 i w LO w Brwinowie rozpoczną się zajęcia realizowane w ramach unijnego projektu pn. „Multimedialni uczniowie – zajęcia pozalekcyjne w systemie blended learningu i tradycyjnym”.

W dniach 12-13 marca br. w szkołach odbyły się spotkania inaugurujące projekt: rodzice dzieci biorących w nim udział dowiedzieli się więcej o nowej, bogatszej ofercie zajęć pozalekcyjnych oraz poznali osoby, które prowadzić będą zajęcia z języka angielskiego, języka polskiego oraz matematyki. Spotkania, podobnie jak w lutym, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Już w poniedziałek 19 marca o godz. 14.40 w ZS nr 2 w Brwinowie ruszają pierwsze zajęcia pozalekcyjne z języka polskiego dla klas I-II gimnazjum. W przyszłym tygodniu wystartują także zajęcia z języka polskiego w ZS w Otrębusach dla uczniów z klasy IVa i IVb oraz z języka angielskiego dla klasy Va, Vb, Vc.

Poza zajęciami, które odbywać się będę w szkolnych ławkach, na dzieci i młodzież czekają interesujące zajęcia wyjazdowe, m.in. lekcje w Centrum Nauki Kopernik i warsztaty w ogrodzie botanicznym w Powsinie. Licealiści obejrzą sztukę teatralną. Swą wiedzę będzie można poszerzać i sprawdzać na specjalnych kursach przygotowujących do egzaminów gimnazjalnych oraz maturalnych.

Projekt został poszerzony o szereg warsztatów: fotograficzne, teatralne, dziennikarskie oraz z zastosowania chemii i fizyki w życiu codziennym, sztukę prezentacji i kurs szybkiego czytania. Zainteresowani mogą zgłaszać się do sekretariatów szkół.

Dokładne terminy i godziny wszystkich zajęć zostaną opublikowane niebawem na stronie projektu www.mu.brwinow.pl

Projekt pn.:„Multimedialni uczniowie…” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.