Obrazy ulotnych chwil, zaczarowanych w obrazach młodej malarki Olgi Cieślak z Brwinowa, oglądać można do 26 października w Gminnym Ośrodku Kultury. W sobotę 6 października odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Momenty”.

Olga Cieślak ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie w 2000 r. Dalsze wykształcenie zdobywała w Częstochowskim Instytucie Plastyki Akademii Jana Długosza na Wydziale Edukacji Artystycznej oraz w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława  Strzemińskiego w Łodzi.  Jej prace pokazywane były w ciągu ostatnich dwóch lat m.in. na wystawach w Podkowie Leśnej, Milanówku, Pruszkowie i Kaniach. Zawędrowały też do Lidzbarka Warmińskiego i Gdańska.

- Obrazy Olgi Cieślak zachwycają świeżością i niezwykle bogatą kolorystyką. Tematy zaczerpnięte są z życia codziennego, jednak pozbawione są dosłowności, co nadaje im baśniowy charakter – pisze w relacji z wernisażu Agnieszka Kremky, prowadząca w brwinowskim ośrodku kultury Galerię OK. Sama Olga Cieślak tak nakreśliła swój artystyczny „autoportret”: Malarstwo jest moim sposobem na zrozumienie i przedstawienie świata, jest moją pasją i sposobem na życie. Nie mam swoich mistrzów. Spotkanie z każdym twórcą wywiera na mnie niezauważalny wpływ. Moje myślenie o obrazie dojrzewa w codziennej pracy. Obrazy są fragmentem rzeczywistości, które utkwiły we mnie. Powstają z wielkiej potrzeby bycia ze sobą w ciszy i stwarzaniu.

Wystawę można oglądać w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury do 26 października 2012 r.