W niedzielę 26 października 2014 r. o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpi pianista Maksymilian Chlewiński. Koncert jest częścią realizowanego przez gminę Brwinów projektu „Mniej barier”.

Będzie to kolejna okazja do podziwiania gry niewidomego artysty Maksymiliana Chlewińskiego. W lipcu, również w ramach projektu „Mniej barier”, wystąpił on w Muzeum im. Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów w Stawisku. Na koncert w Brwinowie pianista przygotował zróżnicowany repretuar. W programie znajdą się zarówno utwory muzyki klasycznej – Chopina, Mozarta i Schuberta – jak też instrumentalne wersje znanych przebojów Franka Sinatry, Louisa Armstronga, Whitney Houston, Adele i in.

Gminny Ośrodek Kultury wystąpi tym razem w podwójnej roli: gospodarza koncertu, a zarazem instytucji, która bezpośrednio zyskała na realizacji projektu „Mniej barier”. Zrealizowana w tym roku przebudowa wejścia i nowa pochylnia ułatwiają osobom niepełnosprawnym dostęp do budynku.

 Projekt pn. „Mniej barier – ułatwienie osobom niepełnosprawnym dostępu do budynków użyteczności publicznej” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV Leader, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.