Lekkoatletyka jest jego wielką pasją od wielu lat. Brwinowianin Konrad Bońda powiększył ostatnio swoją kolekcję medali o złoto i brąz zdobyte na Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki oraz Mistrzostwach Polski Lekarzy.

Konrad Bońda opowiada o zawodach: W jubileuszowych 25. Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki wystartowała rekordowa liczba ponad 380 osób, w tym ponad 80 kobiet. Najstarszym zawodnikiem był Stanisław Kowalski startujący w kategorii 100+. Na pięknym toruńskim stadionie pogoda dopisała niemalże do końca zawodów. Poprawiono jeden rekord Europy oraz dwadzieścia dziewięć rekordów Polski. Reprezentujący barwy Brwinowa Konrad Bońda zdobył w kategorii mężczyzn po 45 roku życia złoty medal w rzucie oszczepem oraz czwarte miejsce w rzucie młotem.

W rozgrywanych jednocześnie w formule open 4. Mistrzostwach Polski Lekarzy startowało około 45 osób. Konrad Bońda zdobył dwa brązowe medale: w rzucie oszczepem i rzucie młotem. Obydwa starty patronatem objął burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.

– W mistrzostwach weteranów startowali też inni zawodnicy mieszkający w okolicy (Pruszkowie i Błoniu), zdobywając medale i uzyskując bardzo wartościowe wyniki. Zawiązała się inicjatywa powołania Mazowieckiego Klubu Weteranów Lekkiej Atletyki. Zapraszam zainteresowanych treningami i startami do nawiązania kontaktu – zachęca Konrad Bońda i podaje adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..