Najstarszy mieszkaniec Domaniewa i jeden z najstarszych mieszkańców gminy Brwinów – pan Hieronim Grobelny – 4 sierpnia wspólnie z rodziną świętował swe 101. urodziny. Okazja do świętowania była podwójna, bo pan Hieronim obchodził także 57. rocznicę ślubu.  

W piątek 3 sierpnia szanownemu jubilatowi złożył wizytę burmistrz Arkadiusz Kosiński wraz z kierownikiem referatu spraw obywatelskich Agnieszką Dębowską. Pan Hieronim bardzo ucieszył się z odwiedzin burmistrza, podkreślając, że to spotkanie jest dla niego ogromnym zaszczytem. Dla gości przybyłych z życzeniami wielu kolejnych lat w dobrym zdrowiu, jakim dziś cieszy się pan Hieronim, spotkanie ze stulatkiem również było zaszczytem. Wszak poznaje się kogoś, kto ma za sobą cały wiek przeżyć i doświadczeń: radosnych, a czasem bolesnych. Pan Hieronim przeżył dwie wojny światowe – jedną w dzieciństwie, drugą w młodości. Był ranny, walczył o zdrowie i za ojczyznę. Ma dobrą pamięć, więc chętnie opowiada o przeszłości i wspomina, że nie zawsze było łatwo, ale wspierała go żona, z którą spędził ponad połowę swego życia.

Burmistrz Arkadiusz Kosiński wręczył państwu Mariannie i Hieronimowi Grobelnym medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Szczęśliwi jubilaci opowiadali o rodzinie, codziennym życiu, i o tym, jak wspierają się w trudnych chwilach. Państwo Grobelni mają dwóch synów. W piątek odwiedziła ich także najmłodsza prawnuczka – zaledwie tygodniowa Nina.
Drodzy jubilaci: szacunek i dużo zdrowia!

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/2627-zyczenia-dwustu-lat.html#sigProId3228813a7b