Jesienią zarówno Koleje Mazowieckie jak i Warszawska Kolej Dojazdowa prowadzić będą prace modernizacyjne na torowiskach. Od 12 października 2014 zostanie wprowadzona kolejna zmiana rozkładu jazdy KM, a od 13 października – WKD.


W okresie od 12 października do 13 grudnia 2014 roku w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będzie zmieniać się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Bliższe informacje o zmianach na stronie przewoźnika www.mazowieckie.com.pl w zakładce TABELE ROZKŁADÓW JAZDY.

Od 13 października rozpocznie się modernizacja torowiska WKD na odcinku Warszawa Zachodnia WKD – Warszawa Śródmieście WKD. Remont spowoduje ograniczenia w dotychczasowym kursowaniu pociągów. Obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy. Remontowany odcinek Warszawa Zachodnia WKD – Warszawa Śródmieście WKD zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Spółka planuje wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej na trasie Pruszków – Warszawa Zachodnia. Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów w czasie trwania remontu znaleźć można na stronie przewoźnika www.wkd.com.pl w zakładce AKTUALNOŚCI.