W piątek 6 kwietnia zmarł pan Adam Krupkowski: urodzony 22 czerwca 1917 r. w Moskwie, mieszkaniec Brwinowa i honorowy obywatel gminy.
Z uchwały Rady Miejskiej, nadającej Panu Adamowi Krupkowskiemu Honorowe Obywatelstwo gminy Brwinów  (uchwała nr IX/63/2007 z dnia 26 kwietnia 2007 r.):

 

Pan Adam Krupkowski jest mieszkańcem Brwinowa od 1918 r. Odznaczony został Krzyżem Armii Krajowej i Medalem Wojska - otrzymanymi z Londynu przy piśmie Koła Byłych Żołnierzy AK; posiada legitymację Akcji "Burza" wydaną z okazji 50-lecia Powstania Warszawskiego i legitymację Odznaki Weterana Walk o Niepodległość. W roku 1940 Pan Adam Krupkowski został zaprzysiężony w Konfederacji Narodu pod pseudonimem "Flawiński" a później jako członek Armii Krajowej - pod  pseudonimem "Wrzos". W  roku 1975 został odznaczony Złotą Odznaką "Za zasługi dla województwa warszawskiego";  członek Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa. Jego rodzinny dom w Brwinowie stał się głównym lokalem konspiracyjnym Konfederacji a później Armii Krajowej (ten dom otrzymał kryptonim "Belweder"), gdzie odbywały się szkolenia obchodzenia się z bronią, skrócony kurs podchorążych piechoty, zebrania organizacyjne i narady.

W późniejszych latach pan Adam Krupkowski włączał się w działania społeczne. Był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa, a jednym z ostatnich jego działań było zorganizowanie podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w 2007 r. wystawy fotograficznej „Na tatrzańskich szlakach” –– był to owoc jego podróżniczych pasji i górskich wędrówek po Tatrach.