Na terenie gminy Brwinów znajduje się ponad 4,4 tys. lamp oświetlenia ulicznego. Wieczorem i późnym popołudniem można zauważyć, że niektóre z nich gasną. Mieszkańcy mogą zgłaszać awarię, a pracownicy firmy remontowej usuną ją w ciągu jednego dnia roboczego.

Konserwacją i naprawą oświetlenia ulicznego zajmuje się Zakład Konserwacyjno-Remontowy Sieci i Urządzeń Elektroenergetycznych „Cieślikowski” z Wolicy. Firma została wyłoniona w przetargu, a w ramach umowy dokonuje objazdów na terenie gminy i sprawdza działanie oświetlenia. Ponieważ obszar gminy Brwinów jest bardzo rozległy, nie każda usterka jest szybko zauważana. Zgłoszeń dokonują także pracownicy Urzędu Gminy, strażnicy miejscy oraz sami mieszkańcy, którzy mają do dyspozycji całodobowy numer, pod którym mogą przekazać informacje o niedziałającym oświetleniu.

Firma remontowa co miesiąc przekazuje gminie Brwinów szczegółowe raporty. Przykładowo: w październiku przyjęto 104 zlecenia napraw, z czego 26 zrealizowano po zgłoszeniu przez mieszkańców.

O awariach należy powiadamiać, dzwoniąc pod numer tel. 22 720 39 07 (telefon czynny całą dobę).

Zgłoszenia przyjmuje także Straż Miejska w Brwinowie: tel. 986 (bezpłatny z terenu gminy) lub 22 729 63 94, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..