Piękna pogoda dopisała organizatorom corocznych zawodów regionalnych w skokach przez przeszkody, zorganizowanych 18 maja 2013 r. w Kaniach. Stowarzyszenie Jeździeckie Szarża było gospodarzem VII Ligi Mazowsza i IX Mistrzostw Środowisk Akademickich Amatorów w skokach przez przeszkody. Uczestnicy walczyli o Puchar Burmistrza Gminy Brwinów.


Impreza przyciągnęła miłośników koni i pasjonatów jeździectwa. Widzowie, w atmosferze całodniowego pikniku, mogli obserwować przejazdy 113 par. Łącznie odbyło się 9 konkursów w różnych kategoriach. Część z nich była eliminacjami do Ligi Mazowsza 2013. Najmłodsi jeźdźcy zaprezentowali się w konkurencjach na kucach, najbardziej doświadczeni wystąpili w widowiskowych konkursach w najwyższej klasie N.
W konkursie o puchar burmistrza Gminy Brwinów wystąpiło 29 par. Najlepszy wynik uzyskała Magdalena Zamojska na Klaserze. Puchar za II i III miejsce zdobyły Anna Burska na Mozarcie oraz Natalia Lach na Łopianie.
 
Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Profesjonalnie przeprowadzona impreza minęła w miłej i pogodnej atmosferze. Zawody w skokach przez przeszkody wpisały się już na stałe do kalendarza wydarzeń sportowych w gminie Brwinów. Impreza odbyła się pod patronatem Arkadiusza Kosińskiego, Burmistrza gminy Brwinów.
 

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/2572-zawody-w-szarzy.html#sigProIdb668476c6c