Gmina Brwinów w najbliższy weekend 14-15 czerwca 2014 r. otworzy swoje ogrody dla zwiedzających.  W niedzielę ulicami miasta pobiegną też uczestnicy biegu na 10 km. Atrakcji będzie bez liku: muzycznych, teatralnych, sportowych, dla dzieci i dorosłych.  


Sobotni poranek rozpocznie się od atrakcji dla najmłodszych. Biblioteka w Otrębusach organizuje Tajemniczy Ogród, gdzie będzie można posłuchać profesjonalnego opowiadacza Michała Malinowskiego, dyrektora Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Rekwizyty i przebrania oraz inscenizacje ulubionych bajek zaciekawić mogą wszystkich. Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w świetlicy przy ul. Grodziskiej w Brwinowie zorganizuje Ogród Celtycki z muzyczno-tanecznymi atrakcjami, kącikiem florystycznym itp.

Miłośnicy teatru mogą wybrać się do brwinowskiej Zagrody na przegląd małych form teatralnych i wizytę tę połączyć z wernisażem fotografii Stanisława Lilpopa, którego anaglify na co dzień prezentowane są w Domu Spotkań z Historią.

Wieczorem znów można przenieść się do Otrębus, gdzie wystąpi m.in. Chór Wydartych Domom Kur funkcjonujący przy organizatorze Festiwalu Otwarte Ogrody – Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie. GOK zaprasza także do kina parkowego, gdzie wyświetlony zostanie film „Bartek Zwycięzca” z 1923 roku. Projekcji będzie towarzyszyła muzyka na żywo.

Sołectwo Żółwin zaprasza do OSP na piknik literacko-naukowy. Bohaterem dnia będzie tu Ferdynand Antoni Ossendowski, niegdyś mieszkaniec Żołwina, pisarz i podróżnik.

W drugim dniu festiwalu ciąg dalszy atrakcji: stowarzyszenia S.A.R.N.A. zaprasza dzieci na plac zabaw przy ul. Grodziskiej w Brwinowie, gdzie będzie można m.in. stworzyć dzieło plastyczne z użyciem eko-materiałów.

Czerwcowa pogoda sprzyja piknikowej atmosferze. Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa zaprasza chętnych z piknikowymi koszykami na piknik węgierski do Zagrody. Aż trzy muzyczne uczty poleca GOK w niedzielę: tradycyjnie już swe ogrody otworzą państwo Wernerowie i państwo Laskowscy. W pierwszym z ogrodów dominować będzie muzyka operowa i balet na trawie, a w drugim wystąpi Katarzyna Jamróz w repertuarze Edith Piaf.
Muzyka zagości również w Otrębusach. Wśród występujących będzie Maja Olenderek, brwinowianka, która w ubiegłym roku zwyciężyła w konkursie Radiowej Trójki i wystąpiła na Męskim Graniu. 

Niedziela upłynie też pod znakiem sportu. Wielu zawodników stanie na starcie 10-kilometrowego biegu ulicami miasta, którego organizacją zajęły się stowarzyszenia sportowe Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” i KS Tennis Life. Atrakcjami Dnia Sportu będą także rozgrywki szachowe, tenisowe, przejażdżki kucykami.
Organizatorzy liczą na udział mieszkańców we wspólnej sportowej zabawie i proszą jednocześnie o wyrozumiałość. Ulice: Leśna, Wilsona, Żwirowa, Kielecka, Słoneczna i Sportowa na czas biegu będą wyłączone z ruchu.