W najbliższą niedzielę, 19 sierpnia na terenie OSP w Żółwinie, odbędą się dożynki gminne. Impreza potrwa do godz. 22.00 i połączy elementy tradycyjne tj. chleb dożynkowy i kosze przygotowane przez sołectwa z zabawą przy muzyce w stylu lat 70.

Na dożynkach może dobrze bawić się cała rodzina: na najmłodszych czekają atrakcje np. zjeżdżalnia, basen wypełniony piłeczkami i bańki, starsi będą mogli skosztować tradycyjnego chleba ze smalcem, spróbować swych sił na ergometrze wioślarskim lub wycisnąć sztangę pod bacznym okiem siłacza Wojciecha Niteckiego.

Dożynki rozpoczną się mszą św. z oprawą muzyczną, która zostanie odprawiona o godz. 14.30 na terenie OSP w Żółwinie. Od ok. 16.00 na scenie pojawiać się będą zespoły zachęcające do wspólnej zabawy przy tanecznej muzyce.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Abba Show ze Szczecina, który wykona niezapomniane przeboje szwedzkiego zespołu ABBA. Artyści nie tylko śpiewają jak ABBA, lecz również wyglądają jak Anni-Frid, Benny, Björn i Agnetha. Występują w strojach zaprojektowanych przez Owe Sandströma – twórcę kolorowych i świecących kostiumów legendarnej grupy.