Warto wybrać się na Brwinowską Wiosnę Artystyczną (BWA): w sobotę 25 maja 2013 r. Wiosna zagości w parku otaczającym brwinowską Zagrodę przy ul. Grodziskiej 57.

Dworek Zagroda wśród wiosennie zazielenionego starodrzewu stanie się przestrzenią artystyczną już w najbliższą sobotę. Od godziny 16.00 na terenie zabytkowego parku będzie działać scena muzyczna: wystąpią zespoły młodzieżowe, młodzi brwinowianie będą recytować wiersze i zaprezentują się w układach tanecznych. W programie tegorocznej Wiosny jest też miejsce na muzykę klasyczną: utwory wokalne i fortepianowe.
 
O godzinie 17.30 na scenie rozpocznie się koncert „Karnawał zwierząt" Camille'a Saint-Saensa w wykonaniu kwartetu Prima Vista Zabrzmią fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, klarnet, kontrabas i dzwonki.

Kolejnym akcentem BWA będzie wernisaż prac Wiesława Wałkuskiego, znanego grafika, malarza i plakacisty. Artysta osobiście podkreśla rolę malarstwa w tworzeniu swoich plakatów. Pracując w myśl zasady „minimum środków maksimum wyrazu” osiąga dzieła intrygujące, pełne literackich odniesień, ale o bardzo czytelnym przekazie. Od początku swojej drogi twórczej Wałkuski zajmuje się malarstwem, ilustracją, a przede wszystkim plakatem teatralnym i filmowym.

Pomysłodawcą i organizatorem Brwinowskiej Wiosny Artystycznej jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tartak” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.