W najbliższy weekend po raz szósty wielbiciele muzyki jazzowej spotkają się w Mateczniku Mazowsze. W dniach 15-16 września br. na scenie w Otrębusach pojawią się znakomici artyści. Nowością jest organizacja bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Projekt tegorocznej  jesieni jazzowej w Mazowszu jest pomysłem członka rady sołeckiej Otrębus – Adama Fedorowicza. W pierwszym dniu festiwalu zaprezentują się głównie artyści młodego pokolenia. Po raz pierwszy zostaną też zorganizowane warsztaty jazzowe, które poprowadzą muzycy i znawcy gatunku: Krzysztof Gradziuk, Anna Gadt i Rafał Stępień. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zapał i chęć dobrej zabawy. Zwieńczeniem całodniowych zajęć, w czasie których będzie można nauczyć się podstaw jazzu i sprawdzić, jak trudne jest przygotowanie się do występu scenicznego, będzie wspólny występ z wybranymi uczestnikami warsztatów razem z jedenastoosobowym zespołem JAZZ CITY CHOIR i gwiazdą wieczoru – Grzegorzem Karnasem.  

Drugi dzień festiwalu zacznie się mocnym free-funkowym brzmieniem w wykonaniu jedenastoosobowej TRIPHONIX ORCHESTRY pod skrzydłami świetnego muzyka, kompozytora i multiinstrumentalisty – Macieja Trifonidisa Bielawskiego. Na scenie zagra również zespół HERA,  wraz z Wacławem Zimplem klarnecistą i kompozytorem jazzowym, który w swoich kompozycjach nawiązuje do tradycyjnej muzyki sakralnej i folkloru różnych kultur.
 
Bilety na koncerty w cenie 15 zł są do nabycia on-line na stronie mazowsze.waw.pl, w kasie Matecznika Mazowsze oraz w zewnętrznych punktach kasowych. Kasa biletowa w Mateczniku będzie czynna również dwie godziny przed sobotnim i niedzielnym koncertem. Bilety będzie można więc nabyć także bezpośrednio przed występami.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Pruszkowskiego Elżbieta Smolińska, Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński. Jazz w Mazowszu odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie przy współpracy z Matecznikiem Mazowsze.