Weekend 19-20 września 2015 r. obfituje w wydarzenia piłkarskie i muzyczne (Etno Jazz Fest w Otrębusach). Mieszkańcy Kań będą się też integrować podczas kolejnej akcji sprzątania lasu.

W sobotę od godz. 10.00 na kompleksie boisk „Orlik” w Żółwinie po raz czwarty będzie rozgrywany Turniej Sołectw. Jest to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń w gminie Brwinów. Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury wraz z sołtysami, którzy będą wspierać swoje ekipy. Do rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn. Turniej Sołectw odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego. Kibice piłki nożnej mogą się też wybrać na mecze, które na stadionie miejskim w Brwinowie rozegrają drużyny BKS Naprzód (w sobotę o godz. 14.00 z KS Laura Chylice – Liga Okregowa) oraz Ogień Brwinów ( w niedzielę o 15.00 z Milanem II Milanówek – B Klasa). Swoje mecze rozgrywać też będą młodsze drużyny BKS-u.

W Kaniach po raz kolejny organizowane jest wspólne sprzątanie lasu i ulic, które jest nie tylko okazją do działań proekologicznych i pomaga w utrzymaniu czystości, ale także integruje lokalną społeczność. Uczestnicy spotykają się przy skrzyżowaniu ulic Górnej i Leśnej o godz. 10.00. W sprzątaniu lasu pomaga także urząd: Referat Gospodarki Komunalnej zapewni worki na śmieci, rękawice oraz samochód do wywozu zebranych śmieci. Po pracy wszyscy spotkają się przy wspólnym ognisku w Patataju. – Zapraszamy do sprzątania wszystkich, którzy nie mogą spokojnie patrzeć na nasze niezbyt czyste, ciągle zaśmiecane ulice i las – zachęca do udziału w akcji Danuta Mucha-Orlińska, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Kań.

W niedzielę o godz. 11.00 w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Krótkiej 10 w Otrębusach, w ramach imprezy Etno Jazz Fest, rozpoczną się warsztaty wokalno-instrumentalne, które poprowadzi zespół Warsaw Afrobeat Orchestra. O godz. 17 odbędzie się koncert z ich udziałem. Zagrają także Igor Spolski&The Dudes. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.

Akcja sprzątania oraz Etno Jazz Fest są współfinansowane z budżetu gminy Brwinów w ramach funduszu sołeckiego.