Najbliższy weekend 21-22 listopada 2015 r. obfituje w wydarzenia artystyczne w Gminnym Ośrodku Kultury. W sobotę odbędzie się XII Forum Artystów Ziemi Mazowieckiej, a w niedzielę wystąpi słynny pianista Piotr Paleczny z kwartetem Prima Vista.


Brwinowski Ośrodek Kultury, Galeria OK oraz Stowarzyszenie SARNA zapraszają w sobotę o godz. 18 na wernisaż wystawy pokazującej różnorodne dzieła. Forum Artystów Ziemi Mazowieckiej gromadzi twórców, którzy zaprezentują swoje prace, m.in. malarstwo, grafikę, rzeźbę, sztukę użytkową, rękodzieło.– Forum jest pomysłem Marii Rogińskiej, miejscowej malarki i społecznicy, która już od kilkunastu integruje środowisko lokalnych artystów profesjonalnych jak i amatorów, ludzi pełnych pasji i zaangażowania. Swoje prace prezentują artyści współpracujący z domami aukcyjnymi i galeriami w Polsce i za granicą. Z roku na rok inicjatywa rozwija się, a Forum zyskuje coraz większą popularność – mówi Małgorzata Wąsikowska, prezes Stowarzyszenia SARNA. Prace będzie można podziwiać w Gminnym Ośrodku Kultury do 8 grudnia 2015 r.
 
W niedzielę brwinowski OKej wypełni muzyka Fryderyka Chopina. W sali kameralnej wystąpi Piotr Paleczny - pianista i pedagog, laureat wielu międzynarodowych konkursów. Towarzyszyć mu będzie kwartet Prima Vista. Muzycy w 1999 roku otrzymali nagrodę Fryderyka Polskiej Akademii Fonograficznej za wspólną płytę „The best of Fryderyk Chopin”, a trzy lata później płyta zdobyła status platynowej. Początek koncertu o godz. 18.