Pierwszy weekend września zapowiada się interesująco – w niedzielę 5 września w Brwinowie odbędzie się festyn „Bądź bezpieczny na drodze”, a w niedzielę miłośnicy historii będą mogli się wybrać na kolejny spacer po cmentarzu w Brwinowie.

W sobotę 5 września Stowarzyszenie Aktywni Rodzice zaprasza wszystkich na festyn „Bądź bezpieczny na drodze”. W ramach imprezy  odbędzie się m.in. spotkanie ze Strażą Miejską. Dla ceniących aktywny wypoczynek przewidziano zawody sportowe oraz prezentację sekcji łuczniczej. W programie imprezy znalazły się też przejażdżki bryczką, warsztaty kreatywno-plastyczne, rękodzieło, stoiska z książkami. Festyn odbędzie się na terenie ZSO w Brwinowie przy ul. Żwirowej 16. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 17.00.

Z kolei w niedzielę 6 września o godzinie 16.00 odbędzie się kolejny już spacer z cyklu „Historia Brwinowa i jego mieszkańców wykuta w cmentarnych kamieniach”. Organizuje go już po raz piąty Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa. Do tej pory wszyscy chętni do odkrywania historii Brwinowa mogli odwiedzić groby i poznać biografie m.in. Tadeusza Toeplitza czy pułkownika Andrzeja Żurowskiego. Spacer rozpocznie się przy starej bramie cmentarza od strony ul. Powstańców Warszawy.