Głównym punktem IV Dnia Sportu, który odbędzie się w Brwinowie w sobotę 15 czerwca 2013 r., będzie Bieg Sobótkowy na dystansie 10 km. Już rozpoczęły się zapisy.

Organizatorami Dnia Sportu są Towarzystwo Gimnastyczne Sokół oraz Klub Sportowy Tennis Life. W sobotę 15 czerwca 2013 r., od godz. 10.30 do 16.30 na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Żwirowej 16 w Brwinowie zaplanowano wiele atrakcji, pokazów sportowych i imprez towarzyszących, ale głównym punktem programu będzie bieg na dystansie 10 km.

- Wyznaczyliśmy piękną trasę o zróżnicowanej nawierzchni. Biegacze będą pokonywać dwie 5-kilometrowe pętle – zachęcają do udziału organizatorzy Jarosław Gogacz i Andrzej Nowakowski. Rozpoczęły się już zapisy. Opłata startowa wynosi 40 zł. Biegacze otrzymają w zamian m.in. pamiątkową koszulkę, napój, medal, numer startowy oraz poczęstunek na mecie. Szczegółowe informacje opublikowane są na stronie patrona medialnego imprezy www.brwinow.com.

W organizacji imprezy pomaga Gminny Ośrodek Kultury. Klub Sportowy Tennis Life uzyskał na ten cel dotację z budżetu gminy Brwinów w ramach działalności pożytku publicznego.