Co trzeci uprawniony do głosowania mieszkaniec gminy Brwinów oddał swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego 25 maja 2014 roku. W Brwinowie zwyciężyła Platforma Obywatelska RP, drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość.
Mieszkańcy gminy Brwinów głosowali w 16 obwodowych komisjach wyborczych: 8 z nich miało siedzibę na terenie miasta, a 8 w sołectwach na terenie gminy. Frekwencja podczas niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego wyniosła w gminie Brwinów dokładnie 33,69%. Najliczniej do urn wyborczych poszli mieszkańcy Otrębus, gdzie w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Krótkiej 10 głosowało 44,46% uprawnionych do głosowania. W Kaniach frekwencja wyniosła ponad 43%. Najniższą frekwencję, nieprzekraczającą 20 % odnotowano w lokalach wyborczych w Biskupicach i Mosznie.

Na Platformę Obywatelską RP oddano w gminie Brwinów 2585 głosów (40,58%), a na Prawo i Sprawiedliwość 1681 (26,39%). Z okręgu wyborczego nr 4, w którym znajdowała się m.in. gmina Brwinów, do Brukseli pojedzie pięciu posłów. Będą to: Danuta Hübner (KW Platforma Obywatelska RP), Zdzisław Krasnodębski (KW Prawo i Srawiedliwość), Michał Marusik (KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke), Michał Boni (KW Platforma Obywatelska RP) oraz Marek Jurek (KW Prawo i Sprawiedliwość). Najmniejszą popularnością cieszył się KW Partia Zieloni, który otrzymał 0,83% głosów.

Mimo ogłoszeń w biuletynie „Ratusz”, na stronie brwinow.pl oraz informacji na ulotkach, niektórzy mieszkańcy szukali w niedzielę swojego lokalu wyborczego. Największe zmiany w głosowaniu w sołectwach odczuli mieszkańcy Otrębus i Owczarni. W Otrębusach głosowano nie w jednym, jak dotychczas, a w dwóch obwodowych komisjach wyborczych. Mieszkańcy Owczarni głosowali w nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej. Dzięki tym zmianom obwodów głosowania, większość mieszkańców gminy miała bliżej do lokalu wyborczego, a komisje mogły szybciej i sprawniej policzyć głosy. Prace związane z przekazaniem danych z gminy Brwinów do Państwowej Komisji Wyborczej zakończyły się w poniedziałek około godziny 5 rano.
W składach obwodowych komisji wyborczych na terenie gminy pracowało łącznie 112 osób. Dyżurowali również pracownicy kilku referatów w Urzędzie Gminy Brwinów.

http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/wyniki/gminy/view/142103