O potrzebie budowy nowego przedszkola po północnej stronie Brwinowa mówiło się już od wielu lat. Długo oczekiwana placówka rozpoczyna działanie: w niedzielne popołudnie 7 grudnia 2014 r. zaplanowano „dzień otwarty”, a już od poniedziałku rozpoczną tam zajęcia przedszkolaki.
 
Uroczyste otwarcie placówki przy ulicy Piłsudskiego 19, która rozpocznie swoją działalność jako filia Samorządowego Przedszkola nr 1 w Brwinowie, odbędzie się w niedzielę 7 grudnia o godz. 14.30. Najmłodsi  goście „dnia otwartego” zostaną zaproszeni na teatrzyk „O kreciku”, a dorośli będą mogli w tym czasie zwiedzić nowy budynek. Później dzieci, które rozpoczną nazajutrz swój pierwszy tydzień edukacji przedszkolnej, spotkają się w grupach z wychowawczyniami. Placówka zacznie normalną pracę 8 grudnia.

Powstaniu przedszkola towarzyszyły liczne perypetie. Kilka lat temu ówczesne władze gminy planowały jego budowę na terenie Zespołu Szkół nr 1 (w miejscu, gdzie dziś znajduje się jedno z boisk, kort tenisowy oraz zatoka autobusowa). Działania społeczników i konsultacje społeczne przeprowadzone w 2008 r. wskazywały jednak na konieczność zmiany lokalizacji. Gmina Brwinów dysponowała bowiem sporym terenem w odległości zaledwie kilkuset metrów od szkoły – tu, gdzie teraz znajduje się nowy budynek przedszkola. Prace związane z projektowaniem ruszyły w 2011 r., a przetarg, w wyniku którego został wyłoniony wykonawca, został ogłoszony na początku 2013 r. Zgodnie z prawem zamówień publicznych umowa została podpisana z oferentem przedstawiającym najniższą cenę. Kolejne miesiące przynosiły jednak niepokojące informacje o opóźnieniach i problemach finansowych firmy budowlanej.  Rodzice dzieci, które w wyniku naboru przeprowadzonego wiosną 2014 r. zakwalifikowały się do przedszkola, otrzymali zapewnienie, że placówka zostanie otwarta w czwartym kwartale roku, ale określenie dokładniejszego terminu nie było możliwe z uwagi na pojawiające się problemy. Gmina Brwinów ostatecznie odstąpiła w części od umowy z wykonawcą i dokończyła prace we własnym zakresie.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku wynosi ponad 1300 m kw. Znajdują się tu przestronne sale dla czterech grup liczących po 25 dzieci. Każda posiada własną łazienkę oraz zaplecze – magazynek, w którym przechowywana będzie m.in. pościel do leżakowania. Nowoczesny obiekt spełnia wszelkie normy. W części kuchennej znajdują się np. oddzielne pomieszczenia do obróbki różnego rodzaju produktów (warzyw, jaj, mycia wózków na naczynia itd.). Są też pomieszczenia dla pracowników administracji, pokój nauczycielski, magazynki na przechowywanie środków czystości i in. Dzieci będą miały do dyspozycji trzy oddzielne place zabaw. Na parkingach zlokalizowanych na terenie przedszkola oraz w pasie drogowym przy ul. Piłsudskiego przewidziano miejsca dla 38 samochodów. Zadbano także o urządzenie zieleni. Placówka przeszła pomyślnie wszystkie odbiory. Wymarzone przedszkole czeka na dzieci.