Rodzinna wycieczka rowerowa, na którą Stowarzyszenie Projekt Brwinów zaprasza 3 maja 2014 r., da możliwość aktywnego spędzenia czasu oraz odwiedzenia remiz ochotniczych straży pożarnych w Mosznie, Biskupicach i Brwinowie.  

Wycieczka odbędzie się 3 maja, dzień przed obchodzonym w Kościele katolickim wspomnieniem świętego Floriana, patrona strażaków. – Nie będzie to rajd rowerowy – podkreślają organizatorzy. – Wszyscy pojadą zwartą kolumną , bez rywalizowania ze sobą, kto szybszy. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, będą odwiedziny w trzech remizach OSP, ale maluchy powinny podróżować raczej w fotelikach rowerowych. Długość trasy wynosi tym razem 15,8 km. Po drodze są też dwa podjazdy na dość strome dla rowerzystów wiadukty  nad autostradą.
 
Zbiórkę uczestników wycieczki zaplanowano o godz. 15 w sobotę 3 maja. Punktem startu jest Rynek w Brwinowie. Stowarzyszenie Projekt Brwinów już kilkukrotnie organizowało imprezy rowerowe. Brwinowska Masa Krytyczna jeździła m.in. ulicami Brwinowa, po budowanej autostradzie A2 i drodze Brwinów-Parzniew oraz przekraczając granice gminy - do Żółwina.
– Tym razem na początku sezonu imprez wiosennych zapraszamy na rodzinną wycieczkę, ale nie porzucamy idei Brwinowskiej Masy Krytycznej. To nie koniec ciekawych wydarzeń rowerowych w tym roku – zapowiadają organizatorzy.