W gminie Brwinów ruszyła kampania informacyjna na temat nowego systemu gospodarowania odpadami. Wśród wielu działań prowadzonych przez Referat Gospodarki Komunalnej jest uruchomienie strony internetowej www.eko.brwinow.pl.

Nowy system gospodarowania odpadami zacznie funkcjonować w całej Polsce od 1 lipca br. Wszystkich czeka tzw. „rewolucja śmieciowa”, jak mówi się o zmianach, które wynikają z uchwalonej przez Sejm RP nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Mieszkańcy gminy Brwinów otrzymywali już informacje na ten temat w kolejnych numerach biuletynu „Ratusz”. Do skrzynek pocztowych trafiają teraz przesyłki z ulotkami i deklaracjami, a dla przedstawicieli spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych Referat Gospodarki Komunalnej planuje spotkanie, podczas którego omawiane będzie m.in. wypełnianie zbiorowych deklaracji dla mieszkańców bloków.

Wszystkie najważniejsze dane dotyczące nowego systemu gospodarowania odpadami zbierane będą na stronie www.eko.brwinow.pl. Kolorowy baner zachęca do tego, by na niego kliknąć... i czytać więcej. Już teraz opublikowane są tam m.in. druki deklaracji oraz wzory jego wypełnienia. Znajdą się tam też kolejne części „przewodnika po reformie śmieciowej ” – publikowanego przez Urząd Gminy Brwinów w formie ulotek. W kolejnych dniach i tygodniach strona będzie uzupełniana o dalsze informacje.