Reprezentanci gminy Brwinów powrócili z medalami z XXII Halowych Mistrzostw Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. Na podium stanęli: Katarzyna Pękala oraz Konrad Bońda.

W zawodach, które odbyły się 2 marca 2013 r. w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, wzięła udział rekordowa liczba uczestników z całej Polski. W różnych konkurencjach lekkoatletycznych wystartowało ponad 250 zawodników. Mistrzostwo Polski w pchnięciu kulą kobiet w kategorii W45 zdobyła brwinowianka Katarzyna Pękala. Srebrny medal, za rzut ciężarkiem w kategorii M40, zdobył Konrad Bońda, który był także piąty w pchnięciu kulą. Bardzo dobre wyniki uzyskiwane przez weteranów nawiązują do czasów świetności sekcji lekkoatletycznej BKS Naprzód. Brwinów był niegdyś jednym z ważniejszych ośrodków lekkoatletycznych na Mazowszu. Na zawody rozgrywane na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego przyjeżdżali w latach 60. XX w. najlepsi polscy zawodnicy. Konrad Bońda widzi możliwość powrotu do dawnych tradycji lekkoatletycznych BKS Naprzód. Osoby, które chcą dołączyć do treningów, mogą skontaktować się z Konradem Bońdą za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uczestnictwo sportowców z Brwinowa w XXII Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki objął swoim patronatem burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.
,

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/2319-weterani-na-medal.html#sigProId5f46dc864b