W najbliższy weekend 13-14 czerwca 2015 r. w gminie Brwinów odbędą się imprezy kulturalno-sportowe: festyn tenisowy i Dzień Sportu z biegiem na 10 km w Brwinowie. W Żółwinie wystąpią m.in. Piotr Cyrwus, Ewa Dałkowska, Emilian Kamiński, a sołectwo Kanie zaprasza na coroczne Wianki.

W sobotę na boiskach Zespołu Szkół nr 1, przy ul. Piłsudskiego 11 w Brwinowie, o godz. 12 rozpocznie się festyn „Tenisowe skrzyżowanie kultur” organizowany przez szkołę oraz KS Tennis Life. W programie znalazł się m.in. turniej minitenisa z udziałem czołowych zawodników Klubu Sportowego Tennis Life i mecz pokazowy, w którym zagrają dwaj niepełnosprawni tenisiści na wózkach.

Żółwin zaprasza na dwudniowy Piknik Literacko-Teatralny. Impreza odbędzie się na terenie OSP w Żółwinie.  W sobotę o godz. 14 Krzysztof Polechoński zaprezentuje wykład pt. „Życie i twórczość Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego i Sergiusza Piaseckiego”, po nim Piotr Cyrwus przedstawi monodram pt. „Zapiski oficera Armii Czerwonej”. Podczas pikniku będzie można nabyć książki autorstwa A.F. Ossendowskiego i S. Piaseckiego, a także wiele innych publikacji z zakresu literatury zakazanej w okresie PRL i najnowszej historii Polski. W niedzielę o godz. 12 Ewa Dałkowska oraz Emilian Kamiński wystąpią w Teatrze Domowym ze sztuką „Przywracanie porządku”.

W sobotę w Kaniach, na terenie Stajni Patataj (Kanie, ul. Krótka 9) odbędzie się festyn Wianki 2015. Od godz. 10 rozgrywane będą ogólnopolskie eliminacje do Mistrzostw Polski w łucznictwie konnym. O 14.30 wyruszy rajd rowerowy, którego trasa wynosi ok. 25 km. Główna impreza rozpocznie się o 16.30. Wśród atrakcji m.in. pokazy iluzjonisty, nauka żonglowania, wielkie bańki mydlane, dmuchańce dla dzieci, gry, konkursy, zabawy. Najważniejszym punktem wieczoru będzie koncert zespołu HYNDIA.

W niedzielne przedpołudnie na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, o godz. 10.30, rozpocznie się Dzień Sportu, którego głównym punktem jest VI Brwinowski Bieg Sobótkowy na dystansie 10 km. Bieg wystartuje o godz. 11. Zawodnicy pokonywać będą trasę prowadzącą ulicami: Sportową, Okopową, Kielecką, Leśną, Wilsona, Słoneczną. Imprezami towarzyszącymi są zawody w siłowaniu na rękę oraz turniej szachowy. Odbędą się też pokazy tenisa ziemnego i stołowego, sportów siłowych, a dzieci mogą pojeździć na kucykach.