Rozpoczęła się przebudowa prowadzącej w kierunku Podkowy Leśnej ulicy Bukowej w Otrębusach. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Wykonawca przebuduje także ulice Przejazdową i Wiejską.

Został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie przebudowy głównych ulic w Otrębusach: Wiejskiej, Przejazdowej i Bukowej. Prace rozpoczęły się na ul. Bukowej, łączącej Otrębusy z Podkową Leśną. Ich wykonawcą jest warszawska firma Fal-Bruk Sp. z o.o., która w przetargu złożyła ofertę na kwotę  2.280.420,00 zł. Na wykonanie inwestycji Fal-Bruk ma czas do końca września br. W trakcie przebudowy mogą wystąpić utrudnienia np. okresowe wyłączenia z ruchu poszczególnych odcinków dróg.  

Na realizację zadania gmina Brwinów otrzymała ponad 2,2 mln zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”. W ramach tego dofinansowania została już przebudowana ulica Lilpopa w Brwinowie na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 719 do ul. Piastowej oraz na odcinku od skrzyżowania z ulicą Piastową do skrzyżowania z ulicą Raszyńską. Dokończenie prac w ul. Lilpopa możliwe będzie po zakończeniu spraw związanych z wywłaszczeniem gruntów. Na ul. Łosia w Otrębusach pojawiła się nowa nawierzchnia z kostki betonowej.  

Docelowo mają zostać przebudowane ulice tworzące główny ciąg komunikacyjny między drogą wojewódzką nr 719 w Brwinowie, drogą wojewódzką nr 720 ul. Natalińską w Otrębusach oraz ul. Bukową w Podkowie Leśnej.Przebudowana ul. Łosia

Przebudowana ul. Lilpopa

Utrudnienia na ul. Bukowej