We wtorek 5 maja 2015 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński złożył wizytę mieszkance Brwinowa Zofii Stachlewskiej. Najstarsza mieszkanka gminy ukończyła 1 maja 103 lata.


Jubilatka przez wiele lat związana była z Milęcinem, a od 45 żyje w Brwinowie. Już podczas wcześniejszych odwiedzin u pani Zofii burmistrz podkreślał, że świętowanie z nią jest prawdziwym zaszczytem.  – Przebywa się przez chwilę z kimś, kto ma za sobą więcej niż cały wiek doświadczeń życiowych, tych radosnych i bolesnych – mówił.

Pani Zofia pomimo upływu lat jest w dobrej formie. Co prawda nogi zaczęły odmawiać jej posłuszeństwa, ale jubilatka pogodnie przyznaje: – Czuję się coraz słabiej, ale co to będzie na starość!  Najlepsze życzenia, kwiaty oraz słodki upominek przyjęła od burmistrza Arkadiusza Kosińskiego i kierownika referatu spraw obywatelskich Agnieszki Dębowskiej. Z uwagą słuchała o bieżących sprawach gminy i planach rozwoju.

Odwiedzanie stulatków i mieszkańców, którzy są jeszcze starsi, stało się już tradycją w gminie Brwinów. Takie wydarzenie opisane zostało w trzecim tomie sagi autorstwa Ałbeny Grabowskiej. W książce „Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli”, która ukazała się w kwietniu br., burmistrz składa urodzinową wizytę jednej z bohaterek opowieści. 

Pani Zofii Stachlewskiej życzymy kolejnych rocznic w dobrym zdrowiu.
 

    

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/2272-urodziny-na-103.html#sigProId3f4f7b14f6