Mieszkańcy Koszajca aktywnie spędzają czas razem. Ich najnowszym pomysłem jest założenie grupy teatralnej. Już trwają próby.


Zainspirowani przez program „Partnerska Gmina” społecznicy i grupy nieformalne z różnych sołectw sięgnęli po dotacje z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Mazowsze Lokalnie”. Mieszkańcy Koszajca mogą realizować dzięki niemu projekt KWA – Koszajecki Warsztat Artysty. Anna Łukawska-Adamczyk informuje:

Co piątek w Koszajcu odbywają się warsztaty teatralne dla mieszkańców.  Spotkania prowadzone są przez instruktorkę teatralną Jolantę Sikorską. W czasie warsztatów uczestnicy nabywają umiejętności przygotowujące ich do wykonania inscenizacji według przećwiczonego scenariusza. W ramach projektu zostaną przygotowane elementy scenografii oraz kostiumy dla aktorów, które również będzie można podziwiać w czasie spektaklu finałowego 11 listopada br. W przygotowaniu spektaklu, jego organizacji oraz samej inscenizacji biorą udział mieszkańcy Koszajca, natomiast wśród odbiorców (widzów) mile widziani będą również sympatycy Koszajca. Dziękujemy mieszkańcom bloku nr 20 za udostępnienie piwnicy na salę prób.
 
 
    

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/2237-teatr-w-koszajcu.html#sigProId6cde21435a