Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo” zapowiada w kwietniu i maju cykl wycieczek i warsztatów. Artyści, którzy chcieliby otworzyć dla zwiedzających swoje pracownie, już teraz zaproszeni są do współpracy!

Zachęcając do indywidualnych odwiedzin u twórców, zaproponujemy zainteresowanym osobom możliwość twórczego uczestnictwa w procesie powstawania artystycznego wyrobu – zachęca do uczestnictwa prezes LGD „Zielone Sąsiedztwo” Anna Łukasiewicz. – Czekamy  na kontakt i zgłoszenia od właścicieli pracowni w gminie Brwinów i w Podkowie Leśnej zainteresowanych udziałem w projekcie. W części szkoleniowej mogą wziąć udział także twórcy nieposiadający pracowni ale chcący włączyć się do projektu – dodaje.

Od kwietnia do maja w 10 wybranych pracowniach odbędą się Wiosenne Dni Otwartych Pracowni Rzemiosła Artystycznego. Chętni do spróbowania swoich sił i poznania tajemnic ceramiki, garncarstwa, rzeźby, witrażu, malarstwa, rysunku, decoupagu, filcowania i innych twórczych technik mogą zapisywać się już teraz (drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie). Ilość miejsc ograniczona.

Częścią Wiosennych Dni Otwartych Pracowni Rzemiosła Artystycznego będzie także konkurs fotograficzny na najlepszy fotoreportaż lub krótki film dokumentujący spotkania z rzemiosłem i jego twórcami z Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe o wartości 500, 300 i 200zł.

Regulamin konkursu