Zgodnie z harmonogramem zakończyły się wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Brwinów.


W Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie nowy wygląd zyskała sala gimnastyczna, która została ocieplona i pomalowana. Prace objęły m.in. ocieplenie ścian, uzupełnienie tynków, wymianę rynien i rur spustowych, montaż instalacji odgromowej, malowanie elewacji. W ramach projektu „Bezpieczna Jedynka” został zainstalowany monitoring, a w szatni pojawiły się szafki dla gimnazjalistów. – Część remontów szkoła wykonała własnymi siłami, a do pomocy przy upiększaniu ścian oddziału przedszkolnego zgłosili się rodzice – mówi wicedyrektor Katarzyna Jakubiak.

W przedszkolu przy ul. Lilpopa został wykonany pierwszy etap prac, przewidziany na te wakacje. Polegał on na wykonaniu ocieplenia ścian fundamentowych, opaski wokół budynku i instalacji piorunochronnej. Drugi etap prac, które są zaplanowane na przyszłoroczne wakacje, zakłada ocieplenie ścian budynku, rozbiórkę i wykonanie nowych pergoli.

W przedszkolu przy ul. Słonecznej zostało wymienionych 13 drzwi wewnętrznych, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie wykładzina podłogowa m.in. w korytarzu, hali sportowej, szatniach, siłowni, magazynku, natomiast w Zespole Szkół w Żółwinie wykładzina podłogowa w dwóch salach lekcyjnych i korytarzu. Naprawiona została także elewacja frontowa budynku. Prace objęły m.in. uzupełnienie tynków, odgrzybianie, malowanie. W Otrębusach w Zespole Szkół wymieniono 94 okna, a w przedszkolu zostały wymienione podłogi i pomalowane ściany w salach dydaktycznych.

Ponadto na przyszkolnych placach zabaw ZS nr 1, ZSO i ZS w Żółwinie w ramach gwarancji została naprawiona ich nawierzchnia.