W maju przypada Święto Bibliotekarzy i Bibliotek. Z tej okazji Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie przygotowała bogaty program popularyzujący książki i czytelnictwo. Na mieszkańców gminy czeka wiele atrakcji – spotkania z autorami, konkursy, wystawy, kiermasze książek.

Już 7 maja 2015 r. w bibliotece przy ul. Grodziskiej 12 odbędzie się spotkanie, podczas którego zostanie odsłonięty portret profesora Wacława Wernera, mieszkańca Brwinowa, a od 2011 r. patrona Biblioteki Publicznej w Brwinowie. W uroczystości weźmie udział rodzina Wernerów oraz zaproszeni goście.
Maj to ważny miesiąc dla wielbicieli książek. Ci, którzy chcą sprzedać publikacje z własnych księgozbiorów, mogą wziąć udział w kiermaszu „Książka z ręki do ręki”. Będzie się on odbywał w każdą sobotę maja przy siedzibie biblioteki przy ul. Grodziskiej 12. Znajdzie się także coś dla zapominalskich – czytelnicy, którzy nie oddali książek w terminie, będą mogli je zwrócić bez żadnych konsekwencji finansowych.

Organizowane będą również konkursy: na najlepszego czytelnika, który w 2014 r. wypożyczył najwięcej książek, oraz konkurs na plakat „Majowe Dni Książki w Brwinowie”, adresowany do osób od 10 roku życia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. W bibliotece przy ul. Grodziskiej 12 odbędzie się także plebiscyt na najpopularniejszą książkę z księgozbioru. Wystawionych zostanie 15 najchętniej czytanych książek,  zarówno z działu literatury pięknej, jak i popularnonaukowej.

Atrakcje czekają też na najmłodszych – w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul Kościuszki 1E dzieci będą mogły się spotkać z Iwonną Buczkowską – autorką książki „O Doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku”. Dla przedszkolaków i uczniów klas I–III organizowane będą lekcje biblioteczne, podczas których będą mogli dowiedzieć się, jakie zasady panują w bibliotece oraz jaką drogę musi przebyć książka zanim trafi na półkę. Oprócz tego dla uczestników przygotowano quizy i wiele zagadek związanych z ich ulubionymi książkami.
 
Więcej informacji na temat wydarzeń znajduje się w kwietniowym numerze „Ratusza” oraz na stronie biblioteki.
http://biblioteka.brwinow.pl/