Zawodnicy TG „Sokół” dobrze zaprezentowali się na Mistrzostwach Europy w wyciskaniu sztangi leżąc federacji WPA, które odbyły się 11 i 12 listopada 2015 r. w Łodzi. Wrócili z trzema złotymi i jednym brązowym medalem.
 

W mistrzostwach w Łodzi wzięło udział czterech zawodników, którzy na co dzień trenują w sekcji trójboju siłowego i kulturystyki Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

– Rywalizacja była gorąca, ale członkowie dali radę i powrócili z medalami – komentuje Elżbieta Nitecka, obserwatorka zawodów.

Znakomitym wynikiem zakończyły się występy Wojciecha Niteckiego - kierownika sekcji. I miejsce w kategorii masters 60-64 lat (wynik 145 kg) i III miejsce w kategorii open weteran +50 lat, to duży sukces tego doświadczonego zawodnika. Wojciech Niecki, odbierając kilka tygodni temu medal „Pasjonata Sportowej Polski 2015”, obiecywał, że to wyróżnienie zmobilizuje go dodatkowo przed startem w Łodzi. Zapowiadał dobry wynik i słowa dotrzymał.

Dobrze wypadli też Daniel Nowak w kategorii 66kg (wynik 90 kg) i Krzysztof Klimaszewski w kategorii open 39 (wynik 160 kg). Obu zawodnikom udało się zdobyć złote medale w swoich kategoriach. Niestety Paweł Szczurowski podczas rozgrzewki doznał kontuzji i nie mógł wystartować.
 
Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół ”otrzymało w ramach wspierania przez gminę Brwinów działalności pożytku publicznego dotację na ME.