Zdolni, ambitni, pracowici i odnoszący sukcesy w nauce i sporcie – takich dwunastu młodych ludzi gmina Brwinów nagrodziła stypendiami. Dyplomy stypendialne zostały wręczone 30 grudnia 2013 r. przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej w Brwinowie Sławomira Rakowieckiego.


Ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej w Brwinowie była okazją do wręczenia dyplomów stypendialnych. Młodzi ludzie, którzy w ubiegłym roku szkolnym odnieśli znaczące sukcesy naukowe lub sportowe, zostali nagrodzeni 10-miesięcznymi stypendiami. Stypendia mają być wsparciem dla uczniów i studentów, których dotychczasowe osiągnięcia, zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny lub program studiów i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami edukacyjnymi, artystycznymi lub sportowymi.
Większość tegorocznych stypendystów to młodzi sportowcy: pływacy, lekkoatletka, tenisista, karatecy i pilot. Wśród dziedzin wybieranych przez uczniów koncentrujących się na zdobywaniu wiedzy dominują nauki ścisłe: matematyka, informatyka, a także geografia oraz Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Nie wszyscy mogli odebrać dyplomy osobiście: okres międzyświąteczny jest pracowitym czasem zgrupowań i przygotowań do kolejnych zawodów.
 
 1. Bednarski Jan - uczeń gimnazjum, otrzymał stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym.
 2. Ciekański Kuba - student Politechniki Rzeszowskiej na kierunku lotnictwo i kosmonautyka, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za uzyskanie  II miejsca na Ogólnopolskich Warszawskich Zawodach Samolotowych. Jest zawodnikiem samolotowej kadry narodowej juniorów.
 3. Fijak Zuzanna - uczennica gimnazjum, otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie I miejsca w międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych dla szkół podstawowych.
 4. Gontarczyk Kamil - uczeń gimnazjum, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie III miejsca na Międzynarodowych Mistrzostwach Warszawy w Pływaniu stylem zmiennym na 400 m.
 5. Lipiński Mateusz - uczeń liceum, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie I miejsca w Halowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Ziemnym, za zajęcie III miejsca Międzynarodowym Turnieju Kadetów Radom Cup 2013.
 6. Orlicz Filip - uczeń szkoły podstawowej, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie I miejsca na Międzynarodowych Mistrzostwach Warszawy w pływaniu stylem dowolnym na 200 m i 50 m, za zajęcie II miejsca w klasyfikacji Ogólnopolskiego Wieloboju Pływackiego, za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich dla dzieci stylem dowolnym na 100 m.
 7. Sadkowska Julia - uczennica gimnazjum, otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie I miejsca na Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Pływackich, za zajęcie II i III miejsca na 50 i 100 m stylem klasycznym w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w Pływaniu IDM.
 8. Sajecka Zofia - uczennica gimnazjum ,otrzymała stypendium za osiągnięcia edukacyjno-sportowe m.in. za tytuł laureata w wojewódzkim konkursie geograficznym oraz za zajęcie III miejsca na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych i I miejsca na 100 m stylem klasycznym i 400 m stylem zmiennym w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Warszawy
  w Pływaniu. 
 9. Słowikowski Kacper - uczeń liceum, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie II miejsca w konkurencji KOGO KUMITE indywidualne w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym, za zajęcie III miejsca w konkurencji FUKU-GO indywidualne w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego, za zajęcie I miejsca w Pucharze Polski w konkurencji KUMITE drużynowe, za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski w konkurencji KUMITE drużynowe.
 10. Słowikowski Kajetan - student Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku matematyka i Szkoły Głównej Handlowej, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za uzyskanie II miejsca w konkurencji FUKU-GO indywidualne w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym, II miejsce w konkurencji KOGO-KUMITE indywidualne w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym, II miejsce w konkurencji KATA indywidualne w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym. Został objęty szkoleniem centralnym kadry narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.
 11. Sobońska Lidia – uczennica gimnazjum, otrzymała stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za uzyskanie tytułów laureata w konkursie informatycznym miniLOGIA 11 oraz wojewódzkim konkursie matematycznym.
 12. Tafil Przemysław – uczeń liceum, otrzymał stypendium edukacyjne m.in. za uzyskanie tytułu laureata w Przedmiotowym Konkursie Wiedzy Obywatelskiej.