W sobotę 27 grudnia 2014 roku zostały wręczone decyzje stypendialne: szesnastu młodych, utalentowanych mieszkańców gminy Brwinów odebrało je z rąk burmistrza Arkadiusza Kosińskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Brwinowie Sławomira Rakowieckiego.


Stypendyści oraz ich rodzice byli wyjątkowymi gośćmi na III sesji Rady Miejskiej w Brwinowie. Burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz przewodniczący Sławomir Rakowiecki gratulowali młodym ludziom oraz ich rodzicom, którzy z dumą towarzyszyli swoim dzieciom, nagradzanym za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe. Nie wszyscy mogli przybyć osobiście. Podobnie jak radni, którzy do pracy nad uchwalaniem budżetu ruszyli tuż po Świętach Bożego Narodzenia, tak i niektórzy młodzi sportowcy – w tym czasie byli na zgrupowaniach.
 
Stypendystami Gminy Brwinów zostali (w kolejności alfabetycznej):
 

 • Jan Bednarski – uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Warszawie, otrzymał stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
 • Jakub Benzef – uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Tenisa Stołowego w grze pojedynczej juniorów, za zajęcie II miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Tenisie Stołowym w grze pojedynczej juniorów.
 • Zuzanna Bońda – uczennica Społecznego Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Milanówku, otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zdobycie I miejsca w trójboju ciężarkowym w kategorii K20 w Mistrzostwach Europy, za zajęcie I miejsca w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji rzut młotem.
 • Piotr Cybulski – uczeń Gimnazjum nr 48 w Warszawie, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie I miejsca w Turnieju Finałowym Pucharu PZPN im. K. Górskiego U-14, Mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich oraz powołanie do reprezentacji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.
 • Julia Falkowska – uczennica Gimnazjum nr 2 w Brwinowie, otrzymała stypendium za osiągnięcia artystyczno-sportowe m.in. za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Ekstraklasy ZNTS w Tańcu Sportowym w eliminacjach do Mistrzostw Europy w kategorii hip-hop juniorzy, za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w kategorii hip-hop.
 • Zuzanna Fijak – uczennica Gimnazjum w Otrębusach, otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie II miejsca w V Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych dla szkół gimnazjalnych, za zajęcie II miejsca w XX Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w konkurencji skok w dal.
 • Kamil Gontarczyk – uczeń Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie III miejsca w VII Ogólnopolskich Zawodach Pływackich stylem grzbietowym na 100 m, za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Od młodzika do olimpijczyka” stylem zmiennym na 200 m.
 • Aleksandra Guzik – uczennica XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Warszawie, otrzymała stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za zdobycie tytułu laureata w Konkursie Polonistycznym Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla uczniów gimnazjum „Mazowieckie Talenty”.
 • Mateusz Lipiński – uczeń Liceum Ogólnokształcącego Sopockiej Akademii Tenisowej, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Tenisie Ziemnym w grze mieszanej, za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów w Tenisie Ziemnym w grze podwójnej.
 • Maksym Małecki – uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 w Warszawie, otrzymał stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za uzyskanie tytułu laureata w przedmiotowym Konkursie Informatycznym dla uczniów szkół podstawowych „mini LOGIA 12” organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
 • Filip Orlicz – uczeń Szkoły Podstawowej w Komorowie, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie I miejsca na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Warszawy w pływaniu stylem dowolnym, w których ustanowił rekord Polski dzieci 11-letnich na 100 m i 50 m, za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „ Od młodzika do olimpijczyka” na 100 m w stylu dowolnym, grzbietowym i zmiennym.
 • Marta Pawłowska – uczennica LXVII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie, otrzymała stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za zdobycie tytułu laureata w Konkursie Polonistycznym Mazowieckiego Kuratora Oświaty  dla uczniów gimnazjum „Mazowieckie Talenty”.
 • Julia Sadkowska  – uczennica LXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. J. Bema w Warszawie, otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie I miejsca na Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu, za zajęcie I, II i 2 razy III miejsca stylem klasycznym i zmiennym w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w Pływaniu – IDM Berlin, I i III miejsce na Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu osób Niepełnosprawnych, I miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Tańcu na Wózkach w grupie promotion duo.
 • Słowikowski Kacper – uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Warszawie, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym w konkurencji kumite drużynowe, za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym w konkurencji fuku-go indywidualne i w konkurencji karate tradycyjne.
 • Kajetan Słowikowski – student Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej, otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym w konkurencji kumite indywidualne, za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym w konkurencji kogo-kumite indywidualne i w konkurencji kata indywidualne. Do końca 2013 r. był objęty szkoleniem centralnym kadry narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.
 • Julia Sojka – uczennica XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Warszawie, otrzymała stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym, laureata w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym oraz tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Historycznym organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.