Osiemnaście osób otrzymało w tym roku stypendia gminy Brwinów. Wśród stypendystów znaleźli się młodzi tancerze, karatecy, pływacy, koszykarz oraz laureaci i finaliści konkursów wiedzy.


Stypendia gminy Brwinów są przyznawane za wybitne wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim, dokonania artystyczne lub sportowe. Miesięczna wysokość stypendium przyznawanego na maksymalnie 10 miesięcy wynosi od 200 do 400 zł. Siedem osób otrzymało stypendia za osiągnięcia edukacyjne, a 11 – za osiągnięcia sportowe.

Stypendium gminy na rok szkolny 2015/2016 otrzymali:

· Stefan Batory – uczeń Gimnazjum nr 2 w Brwinowie, laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty;
· Julia Falkowska – uczennica XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Warszawie, zajęła I miejsce w Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym w kategorii formacje hip-hop oraz I miejsce w Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym w kategorii mini formacje hip-hop;
· Piotr Godlewski – student Uniwersytetu Warszawskiego, laureat w zawodach trzeciego stopnia LXVI Olimpiady Matematycznej;
· Kamil Gontarczyk – uczeń Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie, zajął I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich stylem zmiennym na 100 m oraz II miejsce stylem dowolnym na 200 m oraz II miejsce stylem motylkowym na 100 m;
· Bartosz Jędrzejczak – uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Warszawie, dwukrotne zajął III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w kategorii powyżej 15 lat klasa E;
·  Dominik Jędrzejczak – uczeń Gimnazjum nr 1 w Brwinowie, dwukrotnie zajął II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w kategorii 14–15 lat;
· Jakub Romański – uczeń Gimnazjum w Otrębusach, finalista przedmiotowego Konkursu Informatycznego miniLogia 13 organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty;
· Andrzej Rubio-Bizcaino – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Batorego w Warszawie, laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty;
· Julia Sadkowska – uczennica LXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. J. Bema w Warszawie, zajęła dwukrotnie I miejsce na Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu oraz wywalczyła I i II miejsce na XVII Otwartych Mistrzostwach Polski w Tańcu na Wózkach;
· Zofia Sajecka – uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. Poniatowskiego w Warszawie, Wicemistrzyni Polski Juniorów 17–18 lat w pływaniu na dystansie 400 m stylem zmiennym, zajęła III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów 17–18 lat w pływaniu stylem zmiennym na 200 m;
· Wojciech Sajecki – uczeń XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Warszawie, laureat VII Warszawskiego Konkursu Chemicznego „Kwas” oraz laureat konkursu geograficznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty;
· Michał Samsonowicz – uczeń Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Koszykówki we Władysławowie, zajął III miejsce w rozgrywkach Mistrzostw Polski Koszykówki U18 w sezonie 2014/2015, w czerwcu 2015 r. został powołany do kadry narodowej;
· Bartosz Słowikowski – uczeń Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie, zajął I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich stylem grzbietowym na 100 m i 200 m oraz II miejsce stylem grzbietowym na 50 m i stylem dowolnym na 4×50 m;
· Kacper Słowikowski – uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Warszawie, zajął I miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym w konkurencji KUMITE indywidualne, II miejsce w konkurencji KATA indywidualne oraz III miejsce w konkurencji FUKU-GO indywidualne, jest członkiem kadry narodowej juniorów w karate tradycyjnym;
· Kajetan Słowikowski – student Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej, zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym w konkurencji Kumite indywidualne, II miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym w konkurencji KATA indywidualne oraz I miejsce w zawodach Pucharu Polski w KUMITE drużynowym.
· Daniel Soboński – uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 im. Bohaterek Powstania Warszawskiego w Warszawie, laureat przedmiotowego Konkursu Informatycznego miniLOGIA 13 organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty;
· Wiktoria Wojtanek – uczennica Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie, zajęła I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich stylem klasycznym na 50 i 100 m, I miejsce stylem zmiennym na 100 i 200 oraz I miejsce stylem grzbietowym na 200 m i stylem motylkowym na 50 m;
· Wiktoria Wojtczak – uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego im. K. Hoffmanowej w Warszawie, laureatka Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
 
Decyzje stypendialne podczas XIX sesji Rady Miejskiej w Brwinowie wręczali burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty i Sportu – Małgorzata Kucharska.


    

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/2191-stypendium-2015-12.html#sigProIdfa8a31898d