Ostatni weekend października należał w Brwinowie do Straży Miejskiej, która świętowała jubileusz 20-lecia utworzenia.:


Oficjalne obchody

Na uroczystość, która odbyła się w piątek 28 października w sali OSP w Brwinowie licznie przybyli zaproszeni goście: wśród nich reprezentanci władz samorządowych Brwinowa, pierwszy komendant Straży Miejskiej Zbigniew Kret oraz współpracujący dziś z brwinowskimi strażnikami komendanci okolicznych straży i policji. Burmistrz Arkadiusz Kosiński podziękował wszystkim pracownikom straży miejskiej za ich codzienną służbę. Wyróżnienia otrzymali: komendant Paweł Romaldowski, zastępca komendanta Leszek Caban, kierownik referatu Straży Miejskiej Grzegorz Janiszewski oraz starszy inspektor Mieczysław Rogowy. Komendant Paweł Romaldowski podsumował historię brwinowskiej straży i prezentował zdjęcia - pokazujące działania podejmowane przez strażników, m.in. w trakcie zabezpieczenia uroczystości i imprez gminnych oraz dokumentujące współpracę z placówkami oświatowymi oraz w ramach powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego.
Z okazji jubileuszu Straż Miejska wyposażona została w rejestrator rozmów, dzięki któremu można będzie odtworzyć każde telefoniczne zgłoszenie.  

Straż Miejska dla mieszkańców

Straż Miejska zorganizowała w niedzielę 30 października wystawę wyposażenia połączoną z projekcją filmów o bezpieczeństwie i pierwszej pomocy. Najmłodsi goście tego „dnia otwartego” z chęcią rozwiązywali rebusy i łamigłówki, fotografowali się w czapce strażnika i kamizelce kuloodpornej, oglądali samochód i skutery Straży Miejskiej i poznawali bliżej pracę strażników. Na wystawie można było obejrzeć sprzęt, jakim posługiwała się dawniej brwinowska straż, i jaki posiada obecnie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ulotki i książeczki informacyjne oraz filmy edukacyjne. Miłą niespodzianką dla przybyłych mieszkańców była możliwość bezpłatnego otrzymania odblaskowych kamizelek, które poprawią bezpieczeństwo na drogach: zmrok zapada szybko, więc osoby chodzące poboczami jezdni i jeżdżące rowerami będą dzięki nim lepiej widoczne w światłach zbliżających się samochodów.