Na czas rewitalizacji park miejski w Brwinowie zostanie zamknięty dla przechodniów. Prace rozpoczną się już w środę 24 kwietnia 2013 r.

W ciągu kilku miesięcy zostanie wykonany remontu głównej alei i zostanie ułożony chodnik w nowej alejce. Pojawi się zupełnie nowe oświetlenie i system monitoringu miejskiego: 82 stylowe lampy parkowe i 9 kamer monitoringu sprawią, że w parku wieczorami będzie widniej i bezpieczniej.

W czasie prowadzenia robót park będzie zamknięty dla przechodniów. Nie będzie można wejść do niego ani od strony Rynku, ani od ulicy Przejazd. Zamknięcie parku jest konieczne ze względu na brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa przechodniom podczas gruntownego remontu alei oraz w czasie wykopów. Osoby, które przechodziły przez park skracając sobie drogę od strony ulicy Sochaczewskiej będą musiały przechodzić ulicą Przejazd, Marszałka Józefa Piłsudskiego, do ulicy Biskupickiej i przez Rynek.

Obowiązkiem wykonawcy prac będzie zapewnienie dojazdu do posesji i dostępu do budynków znajdujących się w sąsiedztwie parku.

Zakończenie prac w parku planowane jest na koniec lipca br.