Pogoda sprzyja pracom budowlanym: na terenie OSP w Biskupicach trwa rozbudowa budynku straży pożarnej. Powstaje nowy garaż.


Strażnica w Biskupicach jest siedzibą miejscowej ochotniczej straży pożarnej, ale sprawdza się też jako miejsce spotkań i świetlica dla mieszkańców wsi. Na jego modernizację i zagospodarowanie otoczenia przeznaczano już w ubiegłych latach część funduszu sołeckiego, a sporo prac przeprowadzali społecznie sami strażacy. Tegoroczna inwestycja pomoże im w sprawniejszym prowadzeniu akcji ratowniczych. Do tej pory dwa samochody OSP musiały mieścić się w jednym garażu: aby wyjechać tym zaparkowanym w głębi budynku, należało najpierw wyprowadzić pojazd zaparkowany przy drzwiach.

Gmina Brwinów zdecydowała o rozbudowie strażnicy o część garażowo-gospodarczą o powierzchni około 49 m kw. Dodatkowo na dachu budynku będzie umieszczona elektroniczna syrena alarmowa, której głośniki będą  usytuowane w wieżyczce sygnałowej. Zmieni się też otoczenie budynku: zaprojetowano nowy podjazd dla samochodu oraz chodnik dla pieszych, a także opaskę żwirową wokół budynku. Po zakończeniu prac przewidywana jest także rekultywacja trawnika i ponowne ustawienie urządzeń treningowych.

Koszt inwestycji to około 130 tys. zł. Gmina Brwinów otrzymała na ten cel dofinansowanie - 50 tysięcy od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz 5 tysięcy z Zarządu Głównego Ochotniczej Straży Pożarnej RP.