Stowarzyszenie Projekt Brwinów po raz kolejny zaprasza miłośników rowerów na wspólny przejazd. W niedzielę 28 czerwca Brwinowska Masa Krytyczna wypróbuje nowe drogi dla rowerzystów: z Brwinowa do Parzniewa i dalej wzdłuż ul. Przyszłości do Pruszkowa.
 
Brwinowska Masa Krytyczna to organizowany co roku przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów przejazd zorganizowanej grupy rowerzystów. Pierwsza taka impreza odbyła się w 2010 r. Ideą nie jest protest „przeciw czemuś”, lecz pokazanie „rowerowej wspólnoty”. Przystanki po drodze lub meta Brwinowskiej Masy Krytycznej są także okazją do wysłuchania pogadanki o przepisach drogowych. Pamiątką dla uczestników są „szprychówki”. W spacerowym tempie jadą całe rodziny, a kolumna rowerzystów zabezpieczana jest przez straż miejską i policję.
 
Brwinowska Masa Krytyczna pod hasłem „Wielkie kółko do Parzniewa” przejechała w 2013 r. po przebudowanej właśnie drodze Brwinów – Parzniew. Nowa, asfaltowa nawierzchnia cieszyła użytkowników, ale jednocześnie budziła obawy, czy kierowcy mknący gładką szosą będą zważać na bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych idących poboczem. Ten problem został już rozwiązany. Tym razem, w niedzielę 28 czerwca 2015 r.  rowerzyści wypróbują nowy ciąg pieszo-rowerowy zbudowany przez gminę Brwinów w ramach projektu „Pola Parzniewskie – szlak historyczno-przyrodniczy”, a następnie udadzą się do Pruszkowa i z powrotem.
 
Gmina Brwinów już w ubiegłym roku zrealizowała większą część swoich zadań związanych z realizacją projektu „Pola Parzniewskie...”, dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2013-2017. Zostały zorganizowane uroczyste obchody 75. rocznicy bitwy pod Brwinowem, wyremontowano pomnik 36 pp Legii Akademickiej w Brwinowie, powstała monitorowana wiata dla rowerów w pobliżu przystanku PKP Brwinów. Ostatnim zadaniem projektu było zbudowanie ciągu pieszo-rowerowego z Brwinowa do Parzniewa. Po oddaniu go do użytku 19 czerwca br. już mogą korzystać z niego piesi, rowerzyści i rolkarze. Brwinowska Masa Krytyczna wyruszy w drogę w najbliższą niedzielę sprzed OSP w Brwinowie o godz. 15.