Trwają jeszcze ostatnie prace remontowe w gminnych szkołach i przedszkolach. Tam, gdzie już zakończono remonty, rozpoczęły się generalne porządki.


Zakończyły się remonty w gminnych przedszkolach. Placówka przy ul. Lilpopa zdecydowanie zyskała na wyglądzie dzięki nowej elewacji w przyjaznych dla dzieci kolorach. Wymieniono tu stolarkę zewnętrzną oraz przeprowadzono remont posadzek, ścian i sufitów w holu bocznym. W przedszkolu w Otrębusach ocieplono ściany elewacji i częściowo je pomalowano. Wymieniono także 26 sztuk lamp sufitowych wewnętrznych oraz przeprowadzono remont pomieszczenia gospodarczego.Nie udało się przed wakacjami zakończyć przebudowy ogrodzenia przy ZS nr 1 (ul. Piłsudskiego) oraz budowy zatoki autobusowej przy szkole. Zgodnie z podpisaną umową prace potrwają jeszcze do końca października. Natomiast szkoła zyskała dwie wyremontowane i nowo umeblowane sale komputerowe. Obecnie trwają ostatnie prace przy montowaniu mebli. Gruntowny remont sali gimnastycznej i auli przeprowadzono w ZSO przy ul. Żwirowej. Uczniowie szkoły i ich rodzice będą mogli zobaczyć efekty tych prac na rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Liczne remonty przeprowadzono też w szkołach w Otrębusach i Żółwinie. Remont posadzek w czterech salach i adaptację jednej z sal na salkę gimnastyczną przeprowadzono w Zespole Szkół w Otrębusach. Modernizację dwóch łazienek na pierwszym piętrze przeszła szkoła w Żółwinie.


Ale to nie wszystkie obecne inwestycje w oświacie. Gmina realizuje dwa duże przedsięwzięcia: kończą się prace przy budowie nowego przedszkola po północnej stronie Brwinowa, a w przyszłym roku planowane jest zakończenie budowy nowego gimnazjum w Otrębusach.