„Raz na ludowo” to hasło przewodnie II Przeglądu Artystycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym. Finał imprezy objętej patronatem burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego odbył się 10 kwietnia 2014 roku w przedszkolu przy ul. Słonecznej. Relację z Przeglądu nadesłała Anna Adamkiewicz z Biblioteki Publicznej im. W. Wernera w Brwinowie.

Relacja Pani Anny Adamkiewicz:

W dniach od 8.04 do 10.04 .2014 r. odbył się zorganizowany z inicjatywy Biblioteki publicznej imienia Wacława Wernera w Brwinowie II Przegląd Artystyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym, pod hasłem „RAZ NA LUDOWO” (w nawiązaniu do roku Oskara Kolberga).
 
Swoim zasięgiem terytorialnym doskonale wpisuje się on w ideę działania Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów (współpraca z Europejskim Przedszkolem Niepublicznym  - „Kasperek” z Milanówka ).

Przegląd został objęty Patronatami Burmistrzów Gminy Brwinów i Miasta Milanówka. Cykl spotkań rozpoczęło Samorządowe Przedszkole nr 1 w Brwinowie przeglądem muzycznym 8 kwietnia  br.
 
Drugie spotkanie - teatralne, odbyło się 9 kwietnia .br. na terenie Europejskiego Przedszkola Niepublicznego „Kasperek” w Milanówku, przy współorganizacji Artystycznego Przedszkola Niepublicznego „Magiczna Kraina” z Brwinowa. Trzecie spotkanie – plastyczne10 kwietnia br. zorganizowało Samorządowe Przedszkole nr 3 w Brwinowie.
 
Gościnnie udział wzięły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Otrębusach. W Przeglądzie uczestniczyło 156 małych artystów. Wszystkie placówki ogromnym nakładem pracy i zaangażowania stworzyły niepowtarzalne aranżacje i zadbały o prawdziwie ludowy wystrój i kostiumy. Dzieci, barwnie wystrojone nie tylko doskonale się bawiły, ale miały także okazję do poznania ludowej kultury, poprzez wykonywane piosenki, inscenizacje obyczajów, ale i spotkanie ze znanym etnografem prof. Marianem Pokropkiem. 11.04 br. duża grupa przedszkolaków odwiedziła Karolin zwiedzając muzeum zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.
 

 

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/2059-raz-na-ludowo.html#sigProId74cf885489

fot. Anna Adamkiewicz

 

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/2059-raz-na-ludowo.html#sigProId6be0bd48f9